Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że „Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję środowiskową umożliwiającą kontynuację prac związanych z przygotowaniem rozbudowy autostrady A2 o dodatkowy pas ruchu na odcinku od granicy województw mazowieckiego i łódzkiego do węzła Konotopa”. W czerwcu tego roku, wydana została decyzja środowiskowa dla odcinka w województwie łódzkim.

CZYTAJ TAKŻE: Autostrada A1 coraz dłuższa

W dalszym etapie prac, Dyrekcja musi zapewnić finansowanie oraz ogłosić przetarg na realizację inwestycji w systemie projektuj i buduj. Zgodnie z zapowiedziami GDDKiA, postępowanie ma zostać ogłoszone jesienią tego roku. „Przy sprawnym przebiegu procedury szacujemy, że umowę podpiszemy wiosną 2022 r. Rozpoczęcie robót w terenie przewidujemy jesienią 2023 r. a zakończenie na przełomie 2025 i 2026 r.”.

""

moto.rp.pl

CZYTAJ TAKŻE: Bez bramek na autostradach od 1 grudnia

Projekt poszerzonej autostrady A2 zakłada dodanie dodatkowego pasa ruchu po wewnętrznych stronach obu jezdni już istniejącej drogi. Dodatkowo zostanie przebudowany system kanalizacji deszczowej, a oświetlenie przy drogowe zastąpione nowym LEDowym wariantem. Ponadto mają zostać też rozbudowane miejsca obsługi podróżnych (MOP). Ma się na nich znaleźć więcej stanowisk oraz drogi wewnętrzne. Docelowo droga A2 od węzła Konotopa do węzła Pruszków będzie miała cztery pasy ruchu w każdą stronę, a dalszy odcinek do węzła Łódź Północ po trzy pasy ruchu.