„Pomimo podjęcia środków ostrożności dotyczących zdrowia, kontynuowanie działalności w niektórych lokalizacjach spowodowało zbyt duże wyzwania dla naszych pracowników, ich rodzin i naszych dostawców”, powiedziała firma w oświadczeniu. Po ogłoszeniu komunikatu akcje Tesli spadły o 8 procent. Decyzja o zawieszeniu produkcji w fabryce w Fremont w Kalifornii zapada w momencie gdy Tesla zwiększa produkcję nowego Modelu Y. Przewiduje się, że popyt na ten model powinien być wyższy niż na wszystkie pozostałe samochody oferowane przez Teslę. Tak przynajmniej twierdzi Elon Musk, dyrektor generalny producenta elektrycznych aut.

""

Tesla Model Y.

moto.rp.pl

Gubernator Kalifornii wydał mieszkańcom nakaz pozostania w domu z możliwością opuszczenia miejsca zamieszkania tylko w razie nagłej potrzeby. Tesla chciała obejść zakaz i kontynuować produkcję. Jednak biuro szeryfa w Alamedzie ogłosiło, że fabryka Tesli nie została uznana za „firmę niezbędną” i nie może normalnie prowadzić swojej działalności. Tym samym produkcja zostanie wstrzymana, a liczba pracowników skurczy się z 10 do 2,5 tysiąca. Pracownicy fabryk Tesli otrzymają płatny urlop podczas zawieszonych dni pracy.

CZYTAJ TAKŻE: Tesla Model Y: Premiera bez niespodzianek

""

Fabryka Tesli w Fremont w Kalifornii.

moto.rp.pl

Musk na swoim Twitterze napisał, że produkcja Tesli w Chinach przebiega normalnie. Gigafaktory w Szanghaju, która w grudniu rozpoczęła produkcję sedanów Modelu 3 ma wartość 2 miliardów dolarów i jest kluczowym miejscem w strategii rozwoju Tesli. Przedstawiciel Tesli z Szanghaju powiedział Reuterowi, że wydajność produkcji w chińskiej fabryce przekroczyła poziom sprzed wybuchu koronawirusa, a ponad 91 procent pracowników powróciło do pracy od 6 marca. Tesla planuje rozpocząć budowę SUV-ów Model Y w Szanghaju od 2021 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Rosjanka wygrała w sądzie z Teslą

""

Tesla Gifafactory w Szanghaju.

moto.rp.pl