Z końcem roku weszły w życie nowe przepisy (korytarze życia i jazda na suwak). Jarosław Gonciarz i Wojciech Szarama, posłowie Prawa i Sprawiedliwości zapytali czy w związku z tymi zmianami zaktualizowana zostanie baza pytań, które wykorzystywane są podczas teoretycznych egzaminów na prawo jazdy.

""

moto.rp.pl

Dodania nowych pytań egzaminacyjnych chciał Andrzej Adamczyk, szef resortu. To potwierdził Rafał Weber, wiceminister infrastruktury, ale jak zapowiedział, nowe pytania pojawią się na egzaminach dopiero po trzech miesiącach. Wiceminister podkreślił, że dzięki takiemu rozwiązaniu chce zapewnić obecnym oraz przyszłym kandydatom na kierowców czas na to, by zapoznali się z nowymi przepisami.

CZYTAJ TAKŻE: Elektryczny pickup Tesli nie będzie mógł jeździć w Europie

Planując sprawdzanie wiedzy kandydatów na kierowców w zakresie nowo wprowadzonych przepisów ruchu drogowego należy mieć na względzie fakt, że większość osób podchodzących aktualnie do egzaminu państwowego na prawo jazdy uczęszczała na zajęcia teoretyczne przed wprowadzeniem tych przepisów, a przepisy te zostały wprowadzone 6 grudnia. Oznacza to, że nawet najlepiej przygotowane osoby nie miały możliwości zapoznania się z zasadami ruchu drogowego określonymi w nowych przepisach – wyjaśniał w Sejmie Weber.