Bentley przegrał proces. Nie może sprzedawać ubrań pod swoją marką

Po przegranym procesie Bentley nie może sprzedawać pod swoją marką ubrań. Musi również ograniczyć ofertę do kurtek, jedwabnych krawatów, czapek i szalików.

Publikacja: 04.11.2019 05:24

Bentley przegrał proces. Nie może sprzedawać ubrań pod swoją marką

Foto: moto.rp.pl

Należąca do grupy Volkswagena marka Bentley, nie może sprzedawać w Wielkiej Brytanii ubrań pod własną nazwą. Londyński sąd wydał wyrok w procesie założonym przez rodzinną firmę odzieżową Bentley Clothing, która pozwała producenta samochodów o naruszenie praw do używania nazwy. Producent motoryzacyjny może teraz oferować tylko kurtki, jedwabne krawaty, czapki i szaliki, ale nie może oferować żadnej innej odzieży ani pozostałych nakryć głowy. Również dobrze znane skrzydlate logo w połączeniu z nazwą nie może być już używane na ubraniach.

""

moto.rp.pl

Bentley Clothing z Manchesteru zastrzegł w 1982 roku nazwę Bentley jako znak towarowy. Spór sądowy rozpoczął się w 1998 roku. Sędzia Richard Hacon skrytykował stałą ingerencję marki w prawa rodzinnej firmy. Producent samochodów próbował już wcześniej anulować prawa do znaku towarowego firmy odzieżowej.

""

moto.rp.pl

Szef firmy Bentley Clothing, Chris Lees, z zadowoleniem przyjął werdykt. Według prawników rodzinnej firmy teraz można rozpocząć roszczenia odszkodowawcze od producenta samochodów. Bentley Motors musi przekazać lub zniszczyć wszystkie ubrania, które naruszają prawa do nazewnictwa.

""

moto.rp.pl

CZYTAJ TAKŻE: Wywiad | Piotr Jędrach, CEO Bentley Warszawa: Świat się zmienia, a Bentley razem z nim

Bentley Motors był rozczarowany i rozważa odwołanie się od decyzji. „Sprzedajemy ubrania w Wielkiej Brytanii od ponad 30 lat i nigdy nie było żadnych dowodów na pomyłkę ze znakiem towarowym innej firmy” – powiedział rzecznik prasowy marki. Podkreślił, że wyrok obowiązuje tylko w Wielkiej Brytanii.

Tu i Teraz
Jutro blokada mostów w Warszawie. Aktywiści planują utrudnić życie kierowcom
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tu i Teraz
Uwaga na fałszywe SMS-y z mandatami. GITD komentuje "nie reagować, to oszustwo"
Tu i Teraz
Polskie firmy budujące drogi rozpychają się w Europie
Tu i Teraz
Zmarł Paolo Pininfarina. Jego firma zaprojektowała 1300 samochodów, w tym Izerę
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Tu i Teraz
Niemcy mają problem z mostami i wiaduktami. Na remonty brakuje 10 mld euro