20 sesji tematycznych i 800 uczestników – tak zapowiada się impreza, która zyskała już rangę jednego z najbardziej prestiżowych spotkań przedstawicieli polskiej branży motoryzacyjnej. Jak co roku podczas Kongresu, który odbędzie się 7 i 8 listopada w Warszawie, zostaną zaprezentowane dane na temat aktualnej sytuacji w przemyśle, handlu i usługach, a także sondaże oraz prognozy dotyczące rozwoju branży w najbliższym czasie. Nie zabraknie też debaty o tzw. megatrendach, takich jak elektromobilność, Big Data, cyfryzacja, car-sharing, czy rozwój pojazdów autonomicznych, które będą miały istotny wpływ na kondycję producentów, dystrybutorów i warsztatów.

Do przygotowania oraz udziału w Kongresie włączyły się instytucje rządowe i organizacje związane z branżą. Poza głównym organizatorem, czyli Stowarzyszeniem Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, są to m.in. międzynarodowe organizacje branżowe – CLEPA, reprezentująca interesy producentów części, FIGIEFA, reprezentująca interesy dystrybutorów i APRA, która działa na rzecz wspierania gospodarki o obiegu zamkniętym. Swój wkład wniosą również: Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego i Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej, a także Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Drugiego dnia Kongresu zaplanowano również specjalną debatę interaktywną prowadzoną przez ambasadorów polskich producentów części motoryzacyjnych, których zadaniem jest promowanie krajowych producentów za granicą.

– Tym razem silniejszy akcent położyliśmy na bezpośrednie dyskusje oraz obrady z udziałem przedstawicieli branży. Odbędą się nie tylko spotkania B2B, ale i sesje zamknięte z ekspertami – podkreśla Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Kongresowi towarzyszyć będą wystawy dotyczące Przemysłu 4.0 oraz motoryzacyjnych start-upów. Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego to jedyne miejsce w Polsce, w którym spotyka się tak szeroka reprezentacja ekspertów z  branży. Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie https://moto-konferencja.pl/.

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia.