Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, promująca bezpieczne zachowania na drodze, 22 września 2018 r. zaprasza do wspólnej debaty przedstawicieli środowisk uczestników ruchu drogowego, które nie zawsze współpracują ze sobą. To użytkownicy motocykli i samochodów, administracja rządowa, samorządowa, media oraz służby działające na rzecz bezpieczeństwa na drogach. To pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Podstawowym celem I Motocyklowego Kongresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest zainicjowanie stałego forum pozwalającego na wymianę informacji i doświadczeń mających wpływ na kształtowanie polityki bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz promowanie właściwych zachowań na drodze, ze szczególnym uwzględnieniem motocyklistów.

""

fot. AdobeStock

moto.rp.pl

Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest ponad 1,2 mln motocykli. Z roku na rok przybywa  motocykli i motorowerów na  polskich drogach, tylko w ubiegłym roku zarejestrowanych zostało 109,3 tys. kolejnych – nowych i używanych jednośladów. W 2017 r. motocykliści uczestniczyli w 2 240 wypadkach drogowych, w których zginęło 218 kierujących motocyklami i 13 ich pasażerów, a 1 825 motocyklistów i 207 pasażerów motocykli zostało  rannych.

Kongresowi towarzyszyć będzie otwarta prezentacja służb zaangażowanych w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na polskich drogach oraz wystawa nowoczesnych rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo motocyklistów. W wydarzeniu, które rozpocznie się 22 września 2018 r. o godz. 11 w siedzibie Automobilklubu Polskiego w Warszawie przy ul. Powstańców Śląskich 127, weźmie udział Andrzej Adamczyk, przewodniczący Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Minister Infrastruktury. „Rzeczpospolita” i portal moto.rp.pl są patronami medialnymi Kongresu.