Jak informuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych (ORPA), Lasy Państwowe chcą kupić 16 takich pojazdów (EV). Dostawa dotyczy fabrycznie nowych aut wyprodukowanych w 2018 r. Zamawiający nie stawia na jakieś konkretne marki, ale raczej nie kupi Tesli. 15 z zamawianych pojazdów ma mieć zasięg powyżej 280 km na jednym ładowaniu a pojemność baterii ma wynosić co najmniej 33 kWh, zaś moc silników – 95 kW (133 KM). Lasy Państwowe chcą ponadto zamówić jeden egzemplarz EV o minimalnym zasięgu 160 km, silniku o mocy nie mniejszej niż 44 kW (60 KM) i bateriach o pojemności co najmniej 33 kWh.

– Lasy Państwowe podchodzą do elektryfikacji własnej floty w sposób racjonalny. Zdecydowano się na realizację pilotażu obejmującego zakup 16 samochodów elektrycznych, który umożliwi pozyskanie wiedzy w zakresie kosztów i warunków eksploatacji EV. Przetarg pozwoli również zrealizować działania edukacyjne wewnątrz organizacji, w tym m.in. szkolenia kierowców z techniki jazdy samochodami elektrycznymi – komentuje Jan Wiśniewski z ORPA.

Termin składania ofert w przetargu upływa 8 czerwca br., a termin realizacji zamówienia to 3 miesiące od dnia podpisania umowy.