Tesla Model 3.

Teslą nie wjedzie się na teren chińskich placówek wojskowych. Wszystko w obawie przed kamerami zastosowanymi w amerykańskim aucie elektrycznym – podaje Reuters, powołując się na osoby, które widziały dokumenty dotyczące tej sprawy.

Nakaz wydany przez chińskie wojsko dotyczy nie tylko pracowników, ale też osób mieszkających na terenach do nich należących. Zgodnie z wytycznymi doradza się właścicielom Tesli parkowanie poza własnością militarną – podał Bloomberg dodając, że zakaz został mieszkańcom przekazany w tym tygodniu. Wall Street Journal poinformował natomiast, że Chiny ograniczyły możliwość korzystania z Tesli przez personel wojskowy, przedsiębiorstwa państwowe branż wrażliwych i kluczowe agencje, gdzie może dojść do wycieku tajnych informacji dotyczących bezpieczeństwa narodowego.

CZYTAJ TAKŻE: Ile kosztuje Tesla Model 3 w USA, a ile w Polsce?

Biuro Informacyjne Rady Państwowej Chin, jak też Tesla Inc. nie odpowiedziały na zapytania Reutersa w tej sprawie, przynajmniej na razie. Z odpowiedziami wstrzymuje się też Ministerstwo Obrony Chin. Jak wyjaśnia Wall Street Journal, podczas rządowego przeglądu bezpieczeństwa, stwierdzono, że pojazdy Tesli mogą stanowić zagrożenie, gdyż kamery i czujniki w nich zastosowane mogą rejestrować obraz. Z tego względu wydano zakaz poruszania się autami tej marki na terenach placówek wojskowych.

Tesla Model Y.

W autach Tesli stosuje się małe kamery umieszczone w nadwoziu, których zadaniem jest m.in. wspomaganie parkowania. Jest też dodatkowa we wnętrzu pojazdu, zamontowana w lusterku wstecznym. Elon Musk często powtarzał, że jest otwarty na wykorzystanie kamer w aucie. Wspominał o ich właściwościach/informacjach dodanych, jakie przechowuje Tesla i następnie mogą być wykorzystywane do rozwoju funkcji autonomicznych. Opublikowany zakaz spowodował, że ceny akcji Tesli nieznacznie spadły.

CZYTAJ TAKŻE: Hyundai Ioniq 5 powalczy z Teslą

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Auta na prąd w Polsce będą bardziej ekologiczne

Samochody elektryczne wreszcie zaczną jeździć naprawdę ekologicznie. To dzięki temu, że dla polskich posiadaczy ...

Więcej stacji dla elektryków w Katowicach

W Katowicach będzie łatwiej ładować elektryczne auta. Do końca sierpnia bieżącego roku pojawi się ...

Afera w Nissan Renault: Carlos Ghosn bombardowany zarzutami

Nic nie wskazuje na to, by Carlos Ghosn, były szef sojuszu Nissan Renault i ...

Największe strefy środowiskowe w Europie. Tu wjedziesz tylko z winietą

Kto podróżuje samochodem za granicę musi zwracać uwagę na strefy środowiskowe i ewentualne obostrzenia ...

Ponad 1000 KM w elektryku Tesli. Znamy polskie ceny

Tesla zmodernizowała Modele S i X. Zewnętrznie zmiany są praktycznie niewidoczne. Natomiast we wnętrzu ...

VW przekształca swoją fabrykę w RPA w klinikę do leczenia koronawirusa.

Przy wsparciu rządu niemieckiego Volkswagen przekształca starą fabrykę w Republice Afryki Południowej w klinikę ...