Nowy Prezydent USA – Joe Biden, od początku swojej kadencji nie próżnuje. Tym razem chodzi o flotę rządowych pojazdów, którą chce wymienić na modele elektryczne. Mowa o około 650 tysiącach samochodów – podał Reuters.

– Rząd federalny posiada ogromną flotę pojazdów, którą zamierzamy zastąpić ekologicznymi pojazdami elektrycznymi, wyprodukowanymi tutaj w Ameryce przez amerykańskich pracowników – powiedział Joe Biden. Nowy Prezydent USA skrytykował istniejące przepisy, które dopuszczają zakup pojazdów, które uznawane są za wyprodukowane w USA, mimo że wiele ich komponentów pochodzi spoza kraju. Zapowiedział, że usunie luki prawne pozwalające na produkowane istotnych komponentów (jak np. silnik, stal czy szkło) poza granicami państwa i stwierdzanie, że jest to amerykański produkt.

CZYTAJ TAKŻE: Neuron EV Torq: Elektryczna ciężarówka amerykańskiego start-upu

Biały Dom nie odpowiedział na pytania o to, w jakim okresie Biden planuje wymienić obecne pojazdy – podał Reuters. Wymiana floty pojazdów może kosztować ok. 20 miliardów dolarów lub więcej. General Services Administration (Administracja Rządowa) określił, że w 2019 roku rząd USA posiadał 645 tysięcy pojazdów, które przejechały 4,5 miliarda mil, zużywając 375 milionów galonów benzyny i oleju napędowego. Wydatki związane z autami wyniosły 4,4 miliarda USD. Wśród tej floty jedynie 3215 aut stanowiło odmiany czysto elektryczne (dane na lipiec 2020 roku).

Chevrolet Bolt EV.

Zapowiedź zmian w rządowej flocie nie jest przypadkowa. Podczas kompanii prezydenckiej Joe Biden mówił, że „podejmie poważne federalne zobowiązanie do zakupu ekologicznych pojazdów dla flot federalnych, stanowych, plemiennych, pocztowych i lokalnych”. Reuters przypomniał również, że ślubował milion nowych miejsc pracy w „amerykańskim przemyśle samochodowym, krajowych łańcuchach dostaw samochodów oraz infrastrukturze samochodowej, od części do materiałów po stacje ładowania pojazdów elektrycznych”. To nie jedyne obietnice nowego prezydenta. Przyrzekł również wybudowanie 550 tysięcy stacji ładowania pojazdów elektrycznych, przeznaczenie większych środków na badania nad czystą energią oraz poparł dotacje dla konsumentów na wymianę starszych i mniej ekologicznych pojazdów na nowe. Ponadto wspominał o dotacjach dla przedsiębiorców i producentów do budowania lub przebudowach fabryk do montażu pojazdów elektrycznych i części.

CZYTAJ TAKŻE: Amerykanie jeżdżą coraz starszymi autami

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Top | Siedem najlepszych silników w historii

Amerykańska strona motoryzacyjna CarBuzz opublikowała subiektywny wybór najlepszych silników. Oto siedem z nich. Oto ...

Japońskie marki odbudują się szybko

Po głębokiej zapaści, która spowodowała spadek zysku operacyjnego o 38 proc. japońskie marki odbudują ...

Elektryczne Mini z Chin

BMW i Great Wall Motor podpisały list intencyjny o wspólnej produkcji elektrycznych wersji Mini ...

Obwodnica Warszawy z problemami

Po uchyleniu decyzji środowiskowej dla budowy Wschodniej Obwodnicy Warszawy, nie wiadomo jak dalej potoczą ...

Volvo nie pojedziesz szybciej niż 180 km/h. Niemcom to nie przeszkadza

Volvo ogranicza prędkość w swoich nowych samochodach do 180 km/h. To dobrze czy źle? ...

Coraz więcej szczegółów o nowej Skodzie Octavii

Oficjalna premiera Skody Octavii będzie miała miejsce 11 listopada. Na krótko przed prezentacją pojawia ...