Pojawiają się kolejne doniesienia o samochodzie firmowanym przez producenta iPhone’ów. O prowadzonych rozmowach z Apple tym razem poinformować miał sam Hyundai.

Według branżowego portalu 9to5mac specjalizującego się w informacjach n/t Apple, rzecznik koreańskiego koncernu motoryzacyjnego powiedział telewizji CNBC, że Apple prowadzi rozmowy „z różnymi światowymi producentami samochodów, w tym z Hyundai Motor, ale dyskusja jest na wczesnym etapie i nic nie zostało postanowione”. Jednak jak twierdzi koreański serwis informacyjny Hankyung, wbrew oficjalnemu komunikatowi negocjacje między Apple i Hyundaiem mają być praktycznie na finiszu – jedynym krokiem pozostało podpisanie umowy.

CZYTAJ TAKŻE: Musk chciał sprzedać Teslę Apple’owi

Hankyung sugeruje, że w ramach współpracy Hyundai miałby się zająć zarówno produkcją samochodu z logo nadgryzionego jabłka jak i opracowaniem baterii. Część prac rozwojowych nad komponentami Apple Car byłaby prowadzona w jednym z zakładów Hyundai Motors w Stanach Zjednoczonych. Samochód miałby się jednak pojawić na drogach dopiero w 2027 roku. To trzy lata później, niż sugerowały wcześniejsze doniesienia Reutersa, pochodzące z końca grudnia ubiegłego roku. Reuters informował, iż Apple pracuje nad innowacyjną technologia akumulatorów. Miałyby konstrukcję monokomórkową, zwiększającą pojemność poszczególnych ogniw, przy tym wykorzystującą bardziej efektywny materiał. Koncern z Coupertino bada już możliwości akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych (LFP).

Póki co nikt nie wie jak będzie wyglądać Apple Car. W sieci krążą najróżniejsze wizualizacje.

Taką technologię baterii również planowała Tesla. Akumulatory LFP oferują co prawda niższą gęstość energii przez niższe napięcie w porównaniu do innych typów baterii, ale są mniej podatne na przegrzanie i nie zawierają kobaltu. Ze względu na swoją trwałość i dużą liczbę cykli ładowania i rozładowania często wykorzystywane są do zastosowań motoryzacyjnych. Niewykluczone, że sama bateria do Apple Car mogłaby okazać się tańsza w porównaniu do akumulatorów obecnie produkowanych. – Nadal nie jest jasne, kiedy Apple zaprezentuje Apple Car. Ale wydaje się, że firma nadal pracuje nad nim, mając konsekwentne plany wprowadzenia go przed następną dekadą – donosi portal 9to5mac.

CZYTAJ TAKŻE: Hyundai w przyszłości będzie ukrywał światła

Według niedzielnej informacji gazety Korea IT News, na którą powołuje się Reuters, Hyundai Motor i Apple Inc planują podpisać umowę partnerską dotyczącą samochodów elektrycznych do marca obecnego roku. Auta byłyby produkowane w fabryce KIA Motors w Georgii lub w nowym zakładzie wspólnie wybudowanym przez Hyundai i Apple. Spekuluje się, że roczne zdolności produkcyjne miałyby sięgnąć 400 tys. pojazdów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowe malowanie radiowozów. Ma być gwiazda na masce i hasło

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad poprawą widoczności radiowozów. Według wytycznych przygotowanych przez resort na autach, ...

Niesamowita reklama nowych ciężarówek Volvo

Pamiętacie Jeana Clauda van Damme robiącego szpagat pomiędzy ciężarówkami Volvo? Oto nowa niesamowita reklama ...

Nowy Mercedes klasy S ma zostać najlepszym samochodem na świecie

Nowy Mercedes klasy S pozostanie wierny swojej poprzedniej koncepcji. Jednak okręt flagowy ze Stuttgartu ...

Mercedes-AMG GT 63 S pobił własny rekord

Doszło do tego, że Mercedes bije swoje własne rekordy. Tym razem AMG GT 63 ...

BMW X3 M. Koniec żartów

Takiego SUV-a w stajni BMW jeszcze nie było. To pełnokrwisty sportowiec z nacechowanym praktycznością ...

Luksus się sprzedaje. Lamborghini i Rolls Royce z rekordem

Luksusowe marki odnotowują rekordy sprzedaży. Jeszcze nigdy z fabryki Lamborghini i Rolls Royce'a nie ...