Rynek motoryzacyjny ruszył. Nie tylko w górę wystrzeliły słupki sprzedaży, ale rozpoczął się czas prezentowania nowych modeli.

Początek września w sprzedaży aut wygląda optymistycznie. W pierwszych 20 dniach września zarejestrowano prawie 21 tys. samochodów osobowych oraz nieco ponad 2,5 tys. pojazdów dostawczych. Jak podaje IBRM Samar to odpowiednio o 6,98 proc. i 46,89 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Liderem rynku jest Toyota, za nią Skoda i Volkswagen. Cała sytuacja napawa optymizmem tym bardziej, że w ubiegłym tygodniu dzień za dniem sypano premierami nowych modeli. Tak więc klienci będą mieli co kupować.

CZYTAJ TAKŻE: Frank Tiemann, szef PR Rolls Royce: Coraz więcej kobiet kupuje Rolls Royce’a

Elektryczny Volkswagen ID.3 nareszcie dojechał do salonów. Po dosyć długim czekaniu w końcu będzie można spróbować i zobaczyć długo zapowiadaną nową, elektryczną drogę Volkswagena. Praktycznie równocześnie firma z Wolfsburga pokazała oficjalne zdjęcia drugiego elektryka – ID.4. To SUV, który ma się według założeń Niemców sprzedawać lepiej od ID.3. Volkswagen liczy na większe ssanie rynku na modele SUV. Auto dość pospiesznie zaprezentowane ma być dostarczone pierwszym klientom jeszcze w tym roku. VW chce za wszelką cenę wprowadzić swój model przed Skodą Enyaq, która ma pojawić się w 2021 roku.

Volkswagen ID.3.

Mercedes i Rolls-Royce również nie próżnują i liczą na bardziej zamożnych klientów. W końcu rynek dóbr luksusowych stracił najmniej. Nowa S-klasa to technologiczny majstersztyk, a druga generacja Ghosta przynosi techniczny rozwój, jakiego ta legendarna marka jeszcze nie znała. Obydwa modele miały swoją światową, ale i polską premierę w zeszłym tygodniu. Zorganizowane z pompą i oprawą, ale zgodnie z zaleceniami covidowymi. Widać, że świat motoryzacji powoli zaczyna się odnajdywać w nowej rzeczywistości.

Rolls-Royce Ghost.
Mercedes klasy S.

CZYTAJ TAKŻE: Mercedes podał ceny nowej S-klasy

W wysypie zorganizowanych w Polsce premier załapał się również Ford i zaprezentował Pumę w wersji ST. To usportowiony crossover z 3 cylindrowym silnikiem o mocy 200 KM, które pojawi się w salonach w przyszłym roku. Premiera Pumy była też okazją do pierwszego spotkania z Piotrem Pawlakiem, nowym dyrektorem polskiego oddziału Forda.

Ford Puma ST.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Życie bez diesli jest możliwe, ale czy konieczne?

Najwięksi producenci samochodów bez przekonania mówią o rezygnacji z silników Diesla. Wyjątkami są Toyota, ...

Fabryka FCA w Bielsku-Białej w gronie zagrożonych zamknięciem

Grupa PSA i FCA obiecały, że w razie fuzji nie będą zwalniać ludzi i ...

Ceny | Forda Puma – crossover na bazie Fiesty

Puma to nazwa nowego crossovera Forda, który oficjalnie wchodzi do sprzedaży na polskim rynku. ...

Flota Fiatów 500 dostępna w wynajmie aut na minuty

300 Fiatów 500 zasila flotę Panek CarSharing, firmy oferującej wynajem samochodów na minuty za ...

Rower z dachu: groźna sytuacja na autostradzie A1

Z samochodu jadącego autostradą A1 na wysokości Krzyżanówka pomiędzy Toruniem a Łodzią niespodziewanie spadł ...

Aston Martin pokazał pierwszego crossovera

Aston Martin zapowiada nowy model. Będzie to pierwszy crossover marki, który pojawi się pod ...