Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej zapowiedział, że trasa S8 w kierunku Białegostoku stanie się aleją Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920. Jest to jedna z inicjatyw związana z obchodami stulecia tego wydarzenia.

W tym roku wypada setna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Ze względu na okrągłą rocznicę, Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) postanowiło przemianować trasę S8 na aleję Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920. – Trasa S8 przebiegająca od Warszawy w kierunku Białegostoku otrzyma nazwę aleja Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 – zapowiedział Błaszczak.

CZYTAJ TAKŻE: Bezpieczne drogi w Europie, ale nie w Polsce

Portal TVN Warszawa chciał dowiedzieć się, czy Ministerstwu chodzi o całą trasę S8 czy może tylko o jej część. Jak na razie pozostaje to kwestią niewyjaśnioną. Jak przypomina portal, prawobrzeżny odcinek jest ulicą Toruńską, a lewobrzeżny aleją Armii Krajowej. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy nazewnictwo w samej stolicy ulegnie zmianie. Propozycja ministerstwa nie jest ich autorską inicjatywą. Jest to pomysł zaczerpnięty od samorządów, a dokładniej od burmistrzów i wójtów gmin powiatu wołomińskiego, którzy w maju tego roku zaproponowali nadać nazwę „aleja Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920” dla trasy ekspresowej S8 przebiegającej przez ten obszar.

CZYTAJ TAKŻE: Warszawskie drogi jeszcze nigdy nie były tak bezpieczne

– Rok 2020 miał być dla społeczności powiatu wołomińskiego rokiem szczególnym, rokiem wyjątkowego jubileuszu. Dokładnie sto lat temu na naszych ziemiach rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej określana mianem ‚cudu nad Wisłą’ i uznawana za jedną z 18. przełomowych bitew w historii świata, która zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem – napisali samorządowcy we wniosku skierowanym do MON, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz do radnych. Dodali również, że oddanie do użytku trasy S8 uważane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat dla mieszkańców powiatu wołomińskiego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowy Hyundai i30 ma szansę stać się jednym z najbardziej popularnych samochodów flotowych w polskich firmach

Firmy będą powiększać swoje floty – prognozy fleet menedżerów w Polsce

W najbliższych 3 latach wzrosną zakupy hybryd, rozwinie się firmowy car sharing. Przeszło jedna ...

Tak wygląda nowy Seat Leon

W kwietniu 2020 roku wkroczy do salonów nowa generacja Seata Leona. Oferowana będzie jako ...

Elektryczny pickup Tesli nie będzie mógł jeździć w Europie

Elektryczny pick-up Tesli o nazwie Cybertruck nie zostałby dopuszczony do ruchu w Europie. Głównym ...

Flixbusem z Tallina do Warszawy

Dzisiaj rusza regularne połączenie autobusowe między stolicami Estonii i Polski. Pierwsi pasażerowie jadą za ...

Porsche 911 Carrera: Podstawowa wersja z mocą 385 KM

Porsche wprowadza bazową wersję nowego modelu 911 Carrera (992). To najtańsze i najsłabsze 911, ...

Gigantyczna akcja przywoławcza. GM musi naprawić 5,9 miliona aut

General Motors chciał uniknąć tej akcji przywoławczej, ale teraz amerykanie muszą usunąć usterkę w ...