Przy wsparciu rządu niemieckiego Volkswagen przekształca starą fabrykę w Republice Afryki Południowej w klinikę do leczenia koronawirusa.

Jak powiedział Thomas Schäfer, szef Volkswagen RPA placówka medyczna w Port Elizabeth będzie mogła pomieścić do 4000 łóżek. Pierwsza część, z około 1400 łóżkami będzie gotowa za sześć do siedmiu tygodni. Według zapewnień Volkswagena klinika zostanie rozbudowana zgodnie z dalszymi zapotrzebowaniem. Rząd RPA będzie operatorem szpitala. Według Schäfera, Volswagen nie korzystał z fabryki o powierzchni 66 000 metrów kwadratowych od końca ubiegłego roku i był w trakcie jej sprzedaży. Jak powiedziała rzeczniczka, południowoafrykańskie Ministerstwo Robót Publicznych i Infrastruktury nie zna innych firm w Południowej Afryce, które zrobiłyby zdobyły się na podobne zaangażowanie.

CZYTAJ TAKŻE: Volkswagen chce produkować ekologicznie

Volkswagen produkował w RPA aż do 2009 roku pierwszą generację Golfa pod nazwą City Golf.

Przekształcenie jest finansowane przez niemieckie Federalne Ministerstwo Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Odpowiedzi na pytanie dlaczego Niemcy angażują się w pomoc RPA udzielił Gerd Müller (CSU), który jest federalnym ministrem współpracy gospodarczej i rozwoju od 2013 roku – Pokonamy koronawirusa wspólnie na całym świecie lub wcale. Jeśli nie będziemy działać globalnie, wirus powróci falami do Niemiec i Europy. Niemcy wspierają przebudowę fabryki oraz pomagają przy zaopatrzeniu szpitali i ośrodków badań w odzież ochronną za około 5,2 miliona euro. Inwestycja w przebudowę kliniki wyniesie około 1,4 miliona euro. RPA ma więcej przypadków Covid 19 niż jakikolwiek inny kraj w Afryce (ponad 7220). Jak dotąd, według afrykańskiej agencji zdrowia CDC na tym kontynencie zmarło z powodu koronawrusa 138 osób.

CZYTAJ TAKŻE: Volkswagen zapowiada nowego Tiguana. Pojawi się już latem

Tak wygląda aktualna fabryka Volkswagen Group w RPA.

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Branża samochodowa drży przed brexitem

Polska jest piątym dostawcą części i komponentów motoryzacyjnych oraz aut do Wielkiej Brytanii. Przy ...

Nowa tura dotacji do aut elektrycznych. Poprzedniej rząd jeszcze nie rozliczył

Po rządowym niewypale z dopłatami do samochodów elektrycznych, jest szansa na drugą falę dopłat. ...

Rusza sezon na budowach dróg. Może mieć dramatyczny przebieg

Nowy sezon budowlany, który rozpoczął się w poniedziałek, ma przyspieszyć realizacje inwestycji drogowych. W ...

LG Chem we Wrocławiu zwiększy zatrudnienie

Wrocławski LG Chem dostanie pożyczkę od Europejskiego Banku Inwestycyjnego na trwającą już rozbudowę zakładu, ...

McLaren Artura: Żegnaj osiem cylindrów, witaj hybrydo

Do 2025 roku McLaren planuje oferować wszystkie swoje modele z napędem hybrydowym. W tym ...

Pojawi się pięć nowych znaków drogowych

Ministerstwo Infrastruktury rozpoczęło prace legislacyjne nad rozporządzeniem dotyczącym znaków i sygnałów drogowych. Oznacza to, ...