Władze tureckie zatrzymały 7 osób, w tym pilota, który siedział za sterami Bombardiera lecącego z Osaki do Stambułu z Carlosem Ghosnem na pokładzie. Oba samoloty i ten który poleciał z Japonii do Turcji, jak i ten, który byłego szefa Renault Nissana Mitsubishi zawiózł do Bejrutu należą do tureckiej firmy MNG Holding.

Jak podała państwowa turecka agencja informacyjna Anadolu w całą operację było zaangażowanych kilku obywateli tego kraju, wśród nich odpowiadający za rozkład lotów cargo prywatnej firmy przewozowej MNG Holding, oraz dwóch pracowników obsługi naziemnej. Jak ustalono Carlos Ghosn w Stambule został przeniesiony w skrzynce z jednego samolotu do drugiego. Więcej szczegółów nie zostało ujawnionych, ponieważ dla tureckich władz cała sprawa jest dużym zaskoczeniem i potężnym kłopotem. I teraz robią wszystko, by wyjaśnić, jak jest to możliwe, aby Ghosn, który nie posiadał odpowiednich dokumentów podróży mógł przesiąść się, nawet w tranzycie, na lotnisku w ich kraju. Wcześniej żona Ghosna, Carole zdementowała jakoby jej mąż miał zostać wyniesiony ze swojego tokijskiego apartamentu w futerale od kontrabasu, ale agencje światowe podawały, że były szef Aliansu Renault Nissan Mitsubishi miał dwa ważne dokumenty : ważny paszport francuski oraz libański dowód osobisty.

Przy tym tureckie władze zapewniają, że nie mają nic wspólnego z ucieczką Ghosna i same chcą wyjaśnić jak mogło dojść do zaistniałej sytuacji. W wypowiedziach dla mediów podkreślają,że nie lądowanie maszyny lecącej z Osaki nie było planowane, a zezwolenie pilot uzyskał po tym, jak zgłosił, że ma jakiś problem. Wcześniej w doniesieniach agencyjnych informowano, że od samego początku wiadomo było, że rejs z Osaki zakończy się w Stambule.

CZYTAJ TAKŻE: Japońska ucieczka stulecia. Ghosn zbiegł do Libanu

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Carlos Tavares, prezes Grupy PSA: Jeszcze trochę brakuje, by Opel mocno stanął na nogach

Jeśli zbyt szybko postawimy na elektryfikację, a takie auta nadal są drogie, to motoryzacja ...

Dacia zdominuje rynek pojazdów elektrycznych?

Rumuńska marka Dacia należąca do grupy Renault planuje wprowadzić do Europy małego, elektrycznego crossovera. ...

Jaguar Land Rover szuka partnera

Indyjska Grupa Tata intensywnie poszukuje partnera dla swoich marek Jaguar i Land Rover. Jak ...

Niemcy coraz bliżej miliona zarejestrowanych e-aut

W całym 2020 r. sprzedano na niemieckim rynku 194,5 tys. samochodów z napędem zelektryfikowanym, ...

Wirus uderza w Daimlera. Koncern zwolni ponad 15 tys. pracowników

Skala planowanych zwolnień w Daimlerze, zatrudniającym na całym świecie blisko 300 tys. osób, coraz ...

Gotowy kolejny odcinek drogi ekspresowej S5

O przeszło 25 kilometrów wydłużyła się droga ekspresowa S5 na terenie Kujaw i Pomorza. ...