Czy samochody elektryczne nadają się na radiowozy policyjne? Poniższy przykład pokazuje, że w przyszłości rabusie mają większą szansę na ucieczkę. No chyba, że sami też pojadą autem elektrycznym.

Kalifornijska policja Fremont kupiła używaną Teslę Model S 85, która w ramach testów trafiła do służby jako radiowóz patrolujący. Teraz pisze o tej jednostce policji cały świat, bo z powodu niezaładowanego akumulatora oficerowie nie byli w stanie ukończyć pościgu.

Tesla Model S w służbie policji Fremont (USA).

Póki co nikt nie wie, dlaczego stan baterii po przekazaniu auta następnej załodze był tak niski. Rzecznik policji w Fremont potwierdził, że taka sytuacja, w której akumulator był załadowany w zbyt małym stopniu w momencie przekazania radiowozu następnej zmianie zdarzała się już wielokrotnie. Dzieje się tak kiedy załoga wraca do komisariatu, a następna już czeka, żeby wyjechać na służbę. Nawet najszybsza ładowarka Tesli nie upora się z załadowaniem baterii w czasie, w jakim można by zatankować tradycyjny, spalinowy radiowóz. Tak więc policyjna Tesla jeździ często z niskim zasięgiem. Wszystko jest dobrze do momentu, kiedy nie trzeba kogoś zacząć ścigać. Mimo bardzo dobrego przyspieszenia auta elektryczne nie nadają się jako wóz pościgowy na dłuższym dystansie.

Wspomniana sytuacja z Teslą S miała miejsce w Santa Clara w Kalifornii. Ścigający policjanci zauważyli poszukiwany pojazd, a następnie próbowali za nim pojechać. Wyszło jak na słabej komedii, po kilku chwilach zatrzymali się i sami musieli wzywać wsparcie. Policjant prowadzący Teslę zameldował centrali, że ma tylko sześć mil zasięgu (9,7 km), a zatem niewielkie rezerwy na pościg. Na pomoc przybyli oficerowie z California State Highway Patrol uzbrojeni w pojazdy z silnikami spalinowymi. Cała akcja miała szczęśliwe zakończenie. Policja znalazła poszukiwany pojazd, który był porzucony w pobliskim San Jose.

ZOBACZ TAKŻE: BMW M5 Competition: Najmocniejszy radiowóz w Australii

Policja w Fremont nie jest jedyną jednostką policji, która używa Tesli. W naszej galerii znajdziecie ich nieco więcej.

Tesla Model X w Australii.
Tesla Model X 100 D z Bazylei.
Policja w Luksemburgu również używa Tesli.
Policyjna Tesla Model S z Belgii.
Tesla Model S patroluje ulice w Denver (Kolorado, USA).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lexus najbardziej niezawodną marką w Europie wg. Euroconsumers

Organizacje stowarzyszone w grupie Euroconsumers opublikowały wyniki corocznego badania niezawodności samochodów oraz satysfakcji klientów. ...

Dłuższa ekspresówka S17: Wygodniej pomiędzy Warszawą a Lublinem

O kolejne 24 kilometry wydłużył się dwujezdniowy fragment budowanej drogi S17 pomiędzy Warszawą a ...

Szumne otwarcie ogryzka autostrady A1

33-kilometrowy fragment autostrady A1 pomiędzy Częstochową a Pyrzowicami został otwarty w piątek tuż przed ...

3 mln złotych za bezpieczną jazdę

Klienci Link4, uczestniczący w programie „Kasa wraca”, mogą na tym również zarabiać. Po trzech ...

Nastroje na rynku handlu używanymi pojazdami użytkowymi

Czy oraz w jaki sposób europejski handel pojazdami użytkowymi odmraża się po koronawirusie? Biorąc ...

DS3 Crossback e-tense: Francuska, elektryczna ekstrawagancja

DS Automobiles to młoda marka, która z założeń ma należeć do grona premium. Teraz ...