Oliver Zipse

Były dyrektor produkcji Oliver Zipse obejmie stanowisko prezesa zarządu BMW AG 16 sierpnia 2019 roku. Tak zadecydowała Rada Nadzorcza koncernu na spotkaniu w amerykańskim oddziale BMW w Spartanburgu.

Były dyrektor generalny Harald Krüger opuści biuro i zarząd 15 sierpnia. Na początku lipca Krüger poinformował radę nadzorczą BMW, że nie będzie kandydował na kolejną kadencję. Plotka głosi, że zrobił to bo przeczuwał swoje zwolnienie ze stanowiska. Jest oskarżany między innymi o to, że był niechętnie nastawiony do zmian i nie zdołał wprowadzić BMW przed osłabionego Mercedesa.

Harald Krüger będzie szefem BMW tylko do 15 sierpnia 2019 roku.

Nowy szef, Oliver Zipse urodził się w Heidelbergu w 1964 r. Studiował informatykę i matematykę w USA oraz inżynierię mechaniczną w Darmstadt. 55-latek jest członkiem zarządu od 2015 roku i odpowiada za dział produkcji. Rozpoczął karierę w firmie w 1991 roku jako stażysta i od tego czasu zajmował różne stanowiska kierownicze, w tym szefa zakładu w Oksfordzie i szefa planowania korporacyjnego i strategii produktu.

55 letni Oliver-Zipse zostanie nowym szefem BMW.

W wyścigu pozycję szefa pośród najbardziej obiecujących kandydatów byli szef rozwoju Klaus Fröhlich i Oliver Zipse. Podczas gdy Fröhlich jest uważany za wybitnego technika, jednak porywczego z charakteru, Zipse ma wsparcie pracowników. Kierownictwo określa go jako towarzyskiego i skłonnego do kompromisu, ale także jako asertywnego.

ZOBACZ TAKŻE: Harald Krueger odejdzie z BMW

W przeciwieństwie do Grupy Volkswagena, BMW nie chce w pełni przestawić swojej oferty na samochody elektryczne. Bawarczycy w przyszłości zbudują portfolio złożone z modeli wyposażonych w tradycyjne, hybrydowe oraz elektryczne napędy. Taka elastyczność wymaga dodatkowych miliardów dolarów inwestycji, ale dzięki temu BMW będzie mogło lepiej reagować na trendy popytu we wszystkich regionach świata. Do 2023 roku BMW planuje zaoferować 13 całkowicie elektrycznych modeli i kilkanaście hybryd. Jest mało prawdopodobne, że Zipse zmieni ten kurs.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kolosalny spadek wpływów z mandatów

313,3 mln złotych - o tyle zmniejszyły się wpływy z mandatów od początku roku ...

Hyundai wyprzedza Astona Martina i Mercedesa

Wyniki szeroko zakrojonego i trwającego ponad rok badania społecznego pod nazwą „Najwyższe zaufanie” nieco ...

Lexus RX: Subtelne zmiany

Lexus zmodernizował flagowy model SUV-a. Nowością na pokładzie RX jest specjalna konstrukcja świateł. Zmieniono ...

Koniec manipulacji z pomiarem zużycia paliwa

Kupujący auta czują się oszukiwani. Różnice między danymi producentów a rzeczywistym spalaniem na drodze ...

Umowa na budowę S1 za ponad pół miliarda złotych

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na budowę drogi ekspresowej S1 ...

Abecadło Poznań Motor Show

Poznań Motor Show rozwija się, trochę w sposób niekontrolowany, co powinno dać do myślenia ...