Koniec z emocjonalnymi i impulsywnymi Twitterze Elona Muska. Od teraz wszystkie jego wpisy będą zatwierdzane przez prawnika.

To efekt porozumienia, jakie właściciel Tesli musiał zawrzeć z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Problemy Muska zaczęły się w sierpniu ubiegłego roku po zamieszczeniu wpisu na Twitterze, w którym stwierdzał, że chce wycofania Tesli z giełdy i skupi akcje firmy powyżej wartości rynkowej (po 420 dolarów) posiadając już niezbędne do tego fundusze. Po tym Twittcie ceny akcji Tesli podskoczyły o kilkanaście procent.

Elon Musk.

Musk wycofał się z tej deklaracji, jednak mimo to Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd uznała, że te działania wprowadzały inwestorów w błąd. Część akcjonariuszy złożyła pozwy. W efekcie tego działania Tesla musiała wyznaczyć nowego prezesa firmy oraz zapłacić 20 mln dolarów grzywny. Elon Musk otrzymał dodatkowo zakaz publikowania postów i oświadczeń w mediach społecznościowych bez uprzedniej zgody spółki, które dotyczą spraw finansowych firmy.

ZOBACZ TAKŻE: Nowa szefowa Tesli. Kobieta zastąpi Elona Muska

Musk nie zastosował się do tych zaleceń. W lutym opublikował na Twitterze bez zgody wykonane z lotu ptaka zdjęcie tysięcy nowych samochodów Tesli z podpisem: „Tesla wyprodukowała 0 samochodów w 2011 roku, ale w 2019 wyprodukuje 500 tysięcy”. W ostatni piątek Musk poszedł na ugodę żeby przed publikacją sprawdzane przez prawnika jego wszystkie wpisy na Twitterze.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sprzedaż aut we Włoszech. Tak źle jeszcze nie było

Dramatyczna sytuacja w branży motoryzacyjnej we Włoszech. Sprzedaż pojazdów w marcu spadła o 86 ...

Nowa Toyota Rav4 nie przeszła testu łosia

Toyota Rav4 oblała słynny testy łosia. Szwedzki magazyn samochodowy „Teknikens Värld” pokazał jak zachowuje ...

Pierwsza dekada maja daje nadzieję na lepsze „jutro”

Pierwsze 10 dni maja przyniosło lekką poprawę, co daje nadzieję, że wynik z maja ...

Nowy cel złodziei. Kradną pojazdy elektryczne dla akumulatorów

Złodzieje znaleźli nowe źródło dochodów – części pojazdów elektrycznych. 3-4 tysiące złotych za używany ...

Nissan Qashqai: Nowe serce na nowe czasy

To nie lifting, ale zmiana jest poważna – Nissan przewraca do góry nogami ofertę ...

Neuron EV Torq: Elektryczna ciężarówka amerykańskiego start-upu

Elektryczne ciężarówki mogą zmniejszyć emisje w transporcie drogowego. Kalifornijski start-up Neuron EV zaprezentował swój ...