Koniec z emocjonalnymi i impulsywnymi Twitterze Elona Muska. Od teraz wszystkie jego wpisy będą zatwierdzane przez prawnika.

To efekt porozumienia, jakie właściciel Tesli musiał zawrzeć z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Problemy Muska zaczęły się w sierpniu ubiegłego roku po zamieszczeniu wpisu na Twitterze, w którym stwierdzał, że chce wycofania Tesli z giełdy i skupi akcje firmy powyżej wartości rynkowej (po 420 dolarów) posiadając już niezbędne do tego fundusze. Po tym Twittcie ceny akcji Tesli podskoczyły o kilkanaście procent.

Elon Musk.

Musk wycofał się z tej deklaracji, jednak mimo to Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd uznała, że te działania wprowadzały inwestorów w błąd. Część akcjonariuszy złożyła pozwy. W efekcie tego działania Tesla musiała wyznaczyć nowego prezesa firmy oraz zapłacić 20 mln dolarów grzywny. Elon Musk otrzymał dodatkowo zakaz publikowania postów i oświadczeń w mediach społecznościowych bez uprzedniej zgody spółki, które dotyczą spraw finansowych firmy.

ZOBACZ TAKŻE: Nowa szefowa Tesli. Kobieta zastąpi Elona Muska

Musk nie zastosował się do tych zaleceń. W lutym opublikował na Twitterze bez zgody wykonane z lotu ptaka zdjęcie tysięcy nowych samochodów Tesli z podpisem: „Tesla wyprodukowała 0 samochodów w 2011 roku, ale w 2019 wyprodukuje 500 tysięcy”. W ostatni piątek Musk poszedł na ugodę żeby przed publikacją sprawdzane przez prawnika jego wszystkie wpisy na Twitterze.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Już w przyszłym roku pojawi się pierwsza w pełni elektryczna Toyota

Toyota w 2021 roku wprowadzi na rynek nowy, w pełni elektryczny model SUV. Projekt ...

Nissan osiągnął przełom w produkcji kompozytów z włókna węglowego

Dzięki nowemu procesowi produkcyjnemu opracowanemu przez Nissana kompozytowy materiał, wykorzystywany w samolotach, rakietach i ...

Drogie auta sprzedają się lepiej

Ta zasada sprawdza się już od dawna. Samochody segmentu premium są bardziej odporne na ...

Salon McLarena oficjalnie otwarty

McLaren już oficjalnie w Polsce. Salon rusza w Warszawie na ulicy Ostrobramskiej 73. McLaren ...

Trwa szukanie haków na Ghosna

Wiadomo już, co japońscy prokuratorzy zarzucają aresztowanemu ponownie w piątek, po kilku godzinach na ...

Droga do oazy Liwa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Problemem dla kierowców bywa nawiewanie piasku na drogi biegnące przez pustynię

Emiracka jazda

Wiecie, czym jest nuda? Ja już wiem. To wieczorna podróż z lotniska w Dubaju ...