Moment tuż przed eksplozją Tesli
Moment tuż przed eksplozją Tesli
źródło: fragment filmu z wydarzenie

Tesla bada wideo na którym widać, jak Model S zaczyna się palić i eksploduje na jednym z parkingów w Szanghaju. Film, opublikowany w mediach społecznościowych w Chinach, został nagrany w niedzielę, 21 kwietnia wieczorem.

Jak informuje portal SkyNews, autentyczność nagrania nie została jeszcze potwierdzona, a przyczyna widocznej eksplozji jest niejasna. Tesla jednak podeszła do sprawy poważnie. – Natychmiast wysłaliśmy na miejsce nasz zespół, chcemy wspierać lokalne władze w ustalaniu faktów – powiedział portalowi rzecznik amerykańskiego producenta. Odmówił jednak komentarza, czy ten incydent będzie omawiany z inwestorami. Dlaczego to istotne? Bo za kilka dni zostanie opublikowany kwartalny raport spółki.

Film umieszczony na chińskiej platformie mikroblogowej Weibo zrobił furorę, a użytkownicy żartowali, że nie powinno się parkować obok Tesli. Jeśli auto faktycznie zapaliło się samoistnie, będzie to zła wiadomość dla producenta, który dąży do zwiększenia sprzedaży swoich samochodów na tym rynku. Już obecnie Chiny zapewniają Tesli ok. 20 proc. przychodów. Na razie wszystkie modele są sprowadzane z USA, ale według zapowiedzi w Szanghaju ma powstać fabryka, w której będą produkowane auta na rynki azjatyckie.

CZYTAJ TAKŻE: Tesla w kłopotach finansowych? Zaskakująca rezygnacja z olbrzymiej inwestycji

Według Reutera od 2013 r. zapaliło się co najmniej 14 pojazdów elektrycznych Tesli, ale większość takich zdarzeń miało miejsce po wypadku. W opublikowanym w sieci wideo auto wydaje się nie być uszkodzone. Sama Tesla twierdzi, że jej samochody są 10 razy mniej narażone na pożar niż pojazdy tradycyjne, chociaż nie jest jasne, czy dane te odnoszą się do typowego użytkowania, czy do wypadków.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Budowa autostrady A1 pod Częstochową, odcinek budowany dotąd przez firmę Salini, który powinien być już praktycznie gotowy...

Włosi ostatecznie przegrali autostradę A1

Jeszcze przed końcem roku powinien być gotowy odcinek autostrady A1 omijający Częstochowę. W piątek ...

Carlos Ghosn

Nissan definitywnie skończył z Carlosem Ghosnem

Kwiecień zaczął się fatalnie dla Carlosa Ghosna: został aresztowany po raz czwarty, sąd odrzucił ...

Problemy z kołami w co czwartym aucie w Polsce

Nawet 28 proc. samochodów w Polsce może mieć problemy z ogumieniem. Średnia w Europie ...

Kolosalny spadek wpływów z mandatów

313,3 mln złotych – o tyle zmniejszyły się wpływy z mandatów od początku roku ...

Mazda MX-5: Czekaliśmy na to prawie 30 lat

W sierpniu 2018 roku Mazda zaprezentuje odnowioną wersję najpopularniejszego roadstera na świecie. MX-5 otrzyma ...

Opel Corsa GSi: Po 30 latach

Opel dba o tradycje. Po wprowadzeniu do sprzedaży Insigni GSi, przyszedł czas na prezentację ...