Moment tuż przed eksplozją Tesli
Moment tuż przed eksplozją Tesli
źródło: fragment filmu z wydarzenie

Tesla bada wideo na którym widać, jak Model S zaczyna się palić i eksploduje na jednym z parkingów w Szanghaju. Film, opublikowany w mediach społecznościowych w Chinach, został nagrany w niedzielę, 21 kwietnia wieczorem.

Jak informuje portal SkyNews, autentyczność nagrania nie została jeszcze potwierdzona, a przyczyna widocznej eksplozji jest niejasna. Tesla jednak podeszła do sprawy poważnie. – Natychmiast wysłaliśmy na miejsce nasz zespół, chcemy wspierać lokalne władze w ustalaniu faktów – powiedział portalowi rzecznik amerykańskiego producenta. Odmówił jednak komentarza, czy ten incydent będzie omawiany z inwestorami. Dlaczego to istotne? Bo za kilka dni zostanie opublikowany kwartalny raport spółki.

Film umieszczony na chińskiej platformie mikroblogowej Weibo zrobił furorę, a użytkownicy żartowali, że nie powinno się parkować obok Tesli. Jeśli auto faktycznie zapaliło się samoistnie, będzie to zła wiadomość dla producenta, który dąży do zwiększenia sprzedaży swoich samochodów na tym rynku. Już obecnie Chiny zapewniają Tesli ok. 20 proc. przychodów. Na razie wszystkie modele są sprowadzane z USA, ale według zapowiedzi w Szanghaju ma powstać fabryka, w której będą produkowane auta na rynki azjatyckie.

CZYTAJ TAKŻE: Tesla w kłopotach finansowych? Zaskakująca rezygnacja z olbrzymiej inwestycji

Według Reutera od 2013 r. zapaliło się co najmniej 14 pojazdów elektrycznych Tesli, ale większość takich zdarzeń miało miejsce po wypadku. W opublikowanym w sieci wideo auto wydaje się nie być uszkodzone. Sama Tesla twierdzi, że jej samochody są 10 razy mniej narażone na pożar niż pojazdy tradycyjne, chociaż nie jest jasne, czy dane te odnoszą się do typowego użytkowania, czy do wypadków.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sono Sion: Samochód z panelami słonecznymi będzie produkowany od 2020 roku

Sono Sion, samochód elektryczny z panelami słonecznymi zamontowanymi na karoserii ma wejść do produkcji ...

Paulina Mróz, general manager Lime Polska: Chcemy mieć cały wachlarz pojazdów

Stacje dla hulajnóg ograniczą atrakcyjność naszych usług – mówi Paulina Mróz, general manager w ...

Kierowcy ciężarówek częściej korzystają z ubezpieczenia OC niż kierowcy osobówek

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny podsumował 2019 rok. Okazuje się, że najwięcej szkód z OC powodują ...

Trasa S19 uzyskała koncepcję programową

Podkarpacki odcinek drogi S19 pomiędzy Iskrzynią a Miejscem Piastowskim, uzyskał koncepcję programową – poinformowała ...

Jaguar I-Pace: Kot pod prądem

Jaguar z dużym opóźnieniem wszedł do klasy crossoverów i SUV-ów z metką premium, ale ...

Opel gotowy na zmiany

Nie obyło się bez modyfikacji i zmian – Opel przedstawił właśnie nową gamę silników ...