Uber chce wznowić testy samochodów autonomicznych na drogach publicznych. Firma zawiesiła testy po tym jak jeden z autonomicznych pojazdów Ubera śmiertelnie potrącił pieszą w Arizonie.

Uber zwrócił się do Departamentu Transportu Pensylwanii o ponowne pozwolenie na testy autonomicznych pojazdów na drogach publicznych w Pittsburghu. Przed Narodową Agencją Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (National Highway Traffic Safety Administration) firma oświadczyła, że dla zwiększenia bezpieczeństwa podczas testów w samochodzie ma znajdować się dwóch awaryjnych kierowców. W autach mają być zamontowane dodatkowe zabezpieczenia np. udoskonalony system automatycznego hamowania.

Uber zawiesił swojej testy po tragicznym wypadku, do którego doszło podczas jednej z prób osiem miesięcy temu w Arizonie. Jadący autonomicznie samochód potrącił przechodzącą w niedozwolonym miejscu kobietę, która zmarła w skutek odniesionych obrażeń. Kierowca awaryjny, który siedział w jadącym samochodzie autonomicznym oglądał na swoim telefonie program telewizyjny show „The Voice”. Z raportu policji w Tampie wynika, że nieszczęśliwego zdarzenia można było uniknąć. Był to pierwszy wypadek ze skutkiem śmiertelnym z udziałem pojazdu autonomicznego.

ZOBACZ TAKŻE: Uber chce wlecieć do miast

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Volvo XC40 T5 plug-in hybrid - popularność hybryd ładowanych z gniazdka nie rośnie w Europie tak szybko, jak spodziewali się producenci

Hybrydy czy elektryki? Nie, dziękuję. Polskim kierowcom trudno odejść od diesla

O połowę zwiększyła się w ubiegłym roku sprzedaż samochodów bateryjnych w krajach UE. Mimo ...

T-Cross w maskowaniu Black Uni

Volkswagen T-Cross: Kolory maskujące

Najmniejszy crossover Volkswagena będzie produkowany w hiszpańskiej Navarze – zdecydował koncern VAG. Jednocześnie pojawiły ...

Autostrada A4 pomiędzy Wrocławiem a Krzyżową

Autostrady A2 i A4 dostaną po dodatkowym pasie

Autostrada pomiędzy Łodzią i Warszawą otrzyma dodatkowy pas w obu kierunkach, rozbudowana będzie także ...

Miliard wydany: nowe silniki FCA z Bielska-Białej

Produkcję nowej generacji silników benzynowych rozpoczęła w Bielsku-Białej fabryka FCA Powertrain. To finał jednej ...

Anty Top 50 | Jakich samochodów Niemcy kupują najmniej

Oto Anty Top 50 aut, których w 2018 r. zarejestrowano najmniej u naszych zachodnich ...

Cupra Terramar: SUV-Coupe w 2020 roku

Seat rozbudowuje portfolio nowej marki Cupra. W 2020 roku pojawi się nowy, mocny SUV ...