Elektromobilność staje się coraz ważniejsza nie tylko dla producentów samochodowych, ale również dla poddostawców. Kanadyjska firma Magna prezentuje uniwersalne rozwiązanie napędu na prąd dla aut dostawczych i pick-upów.

Magna to kanadyjska firma zajmująca się technologiami mobilności dla producentów samochodów. Od teraz firma chce mieć swój udział w rozwijaniu elekrtomobilności. Na tegorocznych wirtualnych targach elektroniki CES w Las Vegas dostawca motoryzacyjny zaprezentował napęd elektryczny do pick-upów, SUV-ów i samochodów dostawczych. Podstawowym elementem jest elektryczna oś tylna z pojedynczym lub podwójnym silnikiem o mocy od 163 KM do 340 KM. Oś powinna daje się łatwo zintegrować z istniejącą architekturą pojazdu. Można ją również połączyć z dodatkowym silnikiem elektrycznym na przedniej osi.

CZYTAJ TAKŻE: Znaleźć odpowiedni rozmiar. Nowy trend w elektromobilności

Magna ogłosiła wcześniej utworzenie joint venture z koreańską grupą LG zajmującą się bateriami i elektroniką. Obie firmy chcą poszerzyć swoją ofertę produktów w zakresie napędów elektrycznych poprzez wspólne wykorzystanie istniejących technologii. LG wnosi doświadczenie w rozwoju samochodów elektrycznych, takich jak Chevrolet Bolt EV i Jaguar I-Pace, Magna ma doświadczenie w zakresie integracji oprogramowania i systemów. Ponadto Magna będzie budować elektrycznego SUV-a Fisker Ocean. Kontrakt na budowę tego elektryka rozpoczyna się od końca 2022 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Przegląd elektryków z panelami słonecznymi

Fisker Ocean.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TOP 10 | Najmniej awaryjne, używane SUV-y. Raport TÜV 2019

Który z używanych SUV-ów najmniej się psuje? Oto najnowszy raport Niemieckiego Stowarzyszenia Dozoru Technicznego ...

Stany Zjednoczone nie potrzebują samochodów elektrycznych

Pojazdy elektryczne mimo miliardów inwestowanych w opracowanie technologii i ich reklamę nie poruszają klientów ...

Na których ubezpieczycieli Polacy skarżyli się najczęściej?

Rzecznik Finansowy podsumował niedawno ubiegłoroczne skargi na towarzystwa ubezpieczeń. Którzy ubezpieczyciele wypadli najgorzej? Co ...

Alfa Romeo GTV powraca

Powraca Alfa Romeo GTV. Do 2022 roku marka zamierza ożywić nie tylko legendarny 8C, ...

Kompromis w modzie

Lexus podąża za obecnie panującymi trendami i nie tylko oferuje pełną gamę cieszących się ...

Poznań Motor Show 2019: Cały dzień wśród samochodów

Wystartowała największa impreza motoryzacyjna w Polsce. Od dzisiaj w Poznaniu można podziwiać ponad 1000 ...