Samochody elektryczne stają się coraz popularniejsze. Przynajmniej tak wynika z danych sprzedażowych. Wzrosty są nawet trzycyfrowe i nieustannie sytuacja w tym sektorze się zmienia. Mimo to w kraju, nie widać za dużo tego typu pojazdów.

Według licznika elektromobilności PSPA w Polsce jest 7884 pojazdów elektrycznych (w tym 4701 aut w pełni elektrycznych i 3183 hybryd typu plug-in) – stan na koniec października. Sytuacja nie wygląda zbyt kolorowo również pod względem stacji ładowania. Posiłkując się tym samym źródłem, w kraju jest obecnie 958 punktów ładowania z czego 287 to ładowarki DC, a 671 to AC. Odważni którzy zdecydowani się na zakup samochodu elektrycznego, krajowa sytuacja może to stanowić pewien problem. W końcu co zrobić, gdy w akumulatorze zaczyna brakować prądu, a punktu ładowania nie ma w pobliżu?

Okazuje się, że jest rozwiązanie tego problemu. Wpadła na nie firma SparkCharge, która wypuściła przenośny akumulator przeznaczony do samochodów elektrycznych. Można powiedzieć, że jest to coś w postaci dużego powerbanku dla samochodu. Umożliwia on doładowanie pojazdu w dowolnie wybranym czasie i miejscu. „Awaryjny” akumulator ma pojemność 3,5 kWh i może zwiększyć zasięg pojazdu o mniej więcej 24 km. Co ciekawe zestaw akumulatorów można zwiększać – oznacza to, że jest to modułowe rozwiązanie. Tym samym maksymalnie można osiągnąć pojemność akumulatora nawet 17,5 kWh. Co ciekawe ładowanie trwa z prędkością ok. 1,6 km na minutę.

CZYTAJ TAKŻE: Rewolucyjna bateria amerykańskiego startupu. Większy zasięg, krótsze ładowanie

Produkt ten umożliwia podładowanie pojazdu elektrycznego wyposażonego w złącze ChAdeMo. Produkt ten będzie też wyposażony w złącze CCS. Mini ładowarka składa się z akumulatora oraz modułu ładującego. Całkowita masa urządzenia (ładowarka + 1 akumulator) to 31 kg. Urządzenie można obsługiwać za pośrednictwem dedykowanej aplikacji, za której pośrednictwem można sprawdzić m.in. zużycie, wydajność, prędkość ładowania, temperaturę zestawu, jak też lokalizację.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Świat motoryzacji w covidowej rzeczywistości

Rynek motoryzacyjny ruszył. Nie tylko w górę wystrzeliły słupki sprzedaży, ale rozpoczął się czas ...

Najbardziej rentowny producent na świecie. Suzuki przed BMW

Koncern Ernst & Young świadczący profesjonalne usługi doradcze i audytorskie z główną siedzibą w ...

Zmiana w strategii Mitsubishi. Nowy Eclipse Cross PHEV także w Polsce

Mitsubishi zaprezentował w Europie swój najnowszy model hybrydowy Eclipse Cross. To znaczy, że Japończycy ...

Oto Olli – bus z drukarki 3D, który sam jeździ

Wystarczy 10 godzin, aby wydrukować sobie auto. Tak wykonana karoseria przetrwa nawet zderzenie ze ...

Unia ucisza sportowe samochody

Koniec strzałów z tłumika i ryku silnika V8. Producenci sportowych modeli będą musieli wyciszyć ...

Tesla planuje kompaktowy model za mniej niż 100 tys. złotych

Elon Musk podczas ostatniego spotkania podczas „Battery Day 2020” nieco rozwinął wizję nowego taniego ...