Dopasowanie i montaż

Radio samochodowe musi pasować do Twojego auta – i to nie tylko do jego stylistyki. Każdy model ma swoją określoną wielkość, która standardowo wpasowuje się w jeden z dwóch rozmiarów: DIN-1 i DIN-2. Pierwszy, najpopularniejszy typ DIN-1 ma 180 mm szerokości i 50 mm wysokości. Urządzenia DIN-2 mają większe wymiary (dwa razy), a co za tym idzie, najczęściej również bardziej rozbudowane funkcjonalności. Dzięki dużemu wyświetlaczowi sprzęt może posiadać wbudowany moduł GPS, czyli nawigację samochodową, a także odtwarzacz DVD.

Oprócz rozmiarów radia warto zwrócić uwagę również na prawidłowy montaż. Aby mieć gwarancję poprawnego działania radia, montaż najlepiej jest powierzyć specjalistom. Daje to nie tylko pewność, że będziemy prawidłowo wykorzystywać wszystkie funkcję sprzętu, ale też stwarza możliwość zabezpieczenia przed kradzieżą. Pewnymi sposobami są: zamontowanie radia na stałe, a także zabezpieczenie kodowe radioodtwarzacza.

Sposób odtwarzania

W przeszłości standardem w radiach samochodowych była możliwość odtwarzania muzyki z kaset czy płyt DVD. Dziś mało kto korzysta z tej opcji, wybierając wygodniejsze rozwiązania. Jednym z popularniejszych jest radio samochodowe Bluetooth. Łączność bezprzewodowa Bluetooth pozwoli na szybkie sparowanie radia ze smartfonem, z którego możemy odtworzyć ulubioną muzykę np. Z jednego z serwisów streamingowych, takich jak Spotify czy Tidal. Już teraz możesz sprawdzić radia samochodowe (https://www.neonet.pl/car-audio-video/radia-samochodowe.html) z wygodnym łączem Bluetooth.

Złącza

Przed zakupem radia samochodowego sprawdź też dostępne wejścia i złącza, które pozwolą na połączenie go z innymi sprzętami. Oprócz bezprzewodowej opcji Bluetooth model może posiadać m.in. port USB. Radio samochodowe USB pozwoli na podłączenie pendrive’a z muzyką, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, szczególnie jeśli lubisz tworzyć autorskie playlisty z ulubionymi utworami. Innym rozwiązaniem może być gniazdo AUX, dzięki któremu do radia podłączysz odtwarzacz mp3 czy smartfon, z którego również możesz wygodnie przesyłać muzykę.

Funkcje

Jakie funkcje w radiu samochodowym są najbardziej przydatne? Wszystko zależy tylko od Twoich preferencji. Sprawdź, czy model zapewnia korektę barw dźwięku (tak jak np. Model BLAUPUNKT TOKYO 110) oraz wzmocnienie. Właściwie standardem w obecnych na rynku modelach jest też Radio Data System (RDS) – system wyświetlający komunikaty na wyświetlaczu, np. Aktualną stację radiową czy odtwarzaną piosenkę. Bardziej zaawansowane urządzenia mogą być wyposażone również w zestaw głośnomówiący.

Materiał Promocyjny