Każdy kierowca, któremu wygaśnie wkrótce ubezpieczenie OC, staje przed zadaniem wyboru nowej oferty. Na rynku można znaleźć wiele propozycji, które prześcigają się pod kątem podstawowych stawek czy dodatków. Wbrew pozorom nie trzeba jednak samodzielnie analizować każdej oferty czy korzystać z pomocy agentów ubezpieczeniowych. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeń OC, dzięki któremu porównania można dokonać bez wychodzenia z domu. Czemu warto z niego skorzystać?

Wygoda korzystania

Każdy z nas szuka jak najtańszego ubezpieczenia – tanie ubezpieczenie OC porównasz na www.najtaniejuagenta.pl. Warto zwrócić uwagę na to, że do skorzystania z takiego kalkulatora wystarczy internet, a oferty można wtedy porównać bez wychodzenia z domu, czy żmudnego przeglądania stron kolejnych ubezpieczycieli. Wystarczy zatem posiadać ze sobą podstawowe dane, których będzie potrzebował system do przeliczenia ofert. W praktyce jest to bardzo wygodne, gdyż cały proces można przejść o dowolnej porze dnia czy nawet nocy.

03Z kolei przy stacjonarnych punktach ubezpieczeniowych, ograniczeniem są ich punkty otwarcia, często mało dogodne dla osób pracujących. Dodatkowo za pomocą kalkulatora można najczęściej zrealizować i sfinalizować transakcję, a więc zawrzeć finalnie umowę z danym towarzystwem ubezpieczeniowym. Wszystko odbywa się też w pełni bezpiecznie, gdyż przy podawaniu newralgicznych danych, połączenia internetowe są szyfrowane, więc żadne informacje nie dostaną się w niepowołane ręce.

Oszczędność czasu

Niejako kolejnym plusem wynikającym z faktu, iż cały proces porównania można przejść w domu, jest ogromna oszczędność czasu. Nie trzeba tracić czasu na dojazd do placówki, gdzie zwykle trzeba też się liczyć z kolejką oraz długą rozmową z danym agentem.

Z kolei przy samodzielnym porównywaniu ofert, sprawdzenie wszystkich ważnych czynników wymagałoby wiele wysiłku. W przypadku kalkulatora wystarczy podać potrzebne dane, a wszystko zostaje optymalnie skalkulowane. Pozwala to szybko i trafnie wybrać rzeczywiście najlepszą ofertę, bez obaw, że samemu przegapiło się jakiś ważny aspekt dotyczący oferty danego ubezpieczyciela. Jednocześnie warto podkreślić fakt szybkiego otrzymania informacji zwrotnej, dzięki czemu cały proces korzystania z kalkulatora jest naprawdę krótki.

Zaoszczędzenie pieniędzy

Rozpatrując korzyści korzystania z kalkulatora OC, nie sposób oczywiście nie wspomnieć o oszczędnościach pod względem finansowym. Już sam fakt tego, że można wybrać naprawdę najlepszą propozycję ubezpieczeniową, stanowi oszczędność pod kątem ewentualnie źle wybranej oferty. Porównaj swoje oferty korzystając ze strony https://kalkulator.najtaniejuagenta.pl/.

Dokonując analizy samemu można się z kolei pomylić i wybrać tylko z pozoru atrakcyjną ofertę, podczas gdy dostępna jest o wiele korzystniejsza. Przy korzystaniu z kalkulatora wyniki są klarowne i dają jasną odpowiedź, jakie towarzystwo najlepiej wybrać w danej sytuacji. Same analizy są też darmowe i nie trzeba się obawiać żadnych ukrytych kosztów przy finalizowaniu umowy.

W zasadzie jest wręcz przeciwnie. Często można natrafić na dodatkowe bonusy i atrakcyjne zniżki, przy tej formie wyboru ubezpieczyciela. Mogą to być promocje dotyczącego samego OC, ale niejednokrotnie NNW, także AC, które staje się coraz popularniejsze. Gdy dany ubezpieczyciel oferuje jakieś ciekawe pakiety, które pozwalają łączyć te elementy. Bez względu na wybór, porównanie z wykorzystaniem takiego kalkulatora oznacza fachowe doradztwo, za które nic się nie płaci. Można natomiast wybrać nie tylko najtańszą, ale również po prostu najkorzystniejszą polisę OC.

Materiał Promocyjny

Mogą Ci się również spodobać

Fiat Panda ma 40 lat. Taka mała, a taka duża

Panda była wszechstronnym towarzyszem w podróży lub pracy. Bezklasowym autem. Jeździli nim rolnicy, robotnicy ...

Bentley EXP 100 GT: Prezent urodzinowy i wizja przyszłości

Bentley świętuje swoje 100. urodziny i spogląda w przyszłość. Z okazji jubileuszu Brytyjczycy otwierają ...

Ministerstwa nie chcą pojazdów elektrycznych

Wbrew planom ministra energii kancelaria premier Beaty Szydło, cztery resorty, Krajowa Administracja Skarbowa, BOR ...

BMW M140i xDrive: Gdy goni nas czas…

W codziennym biegu zapominamy o tym, co ważne i wyjątkowe. Gonimy za pieniędzmi, uciekającym ...

Rynek nowych autobusów wciąż na hamulcu

Na polskim rynku autobusów zapanowała bessa. Po spadkowych pierwszych dwóch miesiącach roku marzec nie ...

Honda zrezygnuje od 2021 roku w Europie z silników diesla

Honda to kolejna marka, która wycofuje ze swojej oferty silniki diesla. Ostatnie modele z ...