Dla tych, którzy kiedykolwiek mieli ochotę nagrać film na TikToka z wnętrza swojego samochodu w nowej Klasie E nawet nie będą musieli wyjmować telefonów. Zadowoleni będą również klienci, którzy chcą i potrzebują uczestniczyć w biznesowych spotkaniach online. W nowej Klasie E nie będą musieli rozkładać laptopa. A kiedy to wszystko się znudzi mogą pograć w Angry Birds. To nowe możliwości oprogramowania, które umożliwia instalację aplikacji, takich jak Zoom, Teams czy TikTok bezpośrednio w samochodzie,bez udziału Apple CarPlay lub Android Auto. Mało tego, w górną część deski rozdzielczej wbudowana jest kamera zwrócona w stronę pasażerów, którą można wykorzystać nie tylko do nagrywania postów na TikToka i inne platformy ale również robienia selfie. Według Mercedesa wideokonferencje, fotografowanie czy filmowanie będzie możliwe tylko wtedy, gdy samochód stoi. Jedną z innych funkcji jest dostęp do klasycznej przeglądarki internetowej. Ta opcji będzie dostępna dla pasażera siedzącego obok kierowcy, który ma własny ekran dotykowy.

mat. prasowe

Podobnie jak niektóre elektryczne modele Mercedesa (EQE, EQS), nowa klasa E będzie dostępna z deską rozdzielczą w formie jednego panelu z trzema ekranami. Mercedes postarał się też o wbudowanie technologii, które mają na celu zmniejszenie potencjalnego rozproszenia uwagi kierowcy. Kamera wykryje, jak często i jak długo kierowca spogląda w kierunku bocznego ekranu, i w razie potrzeby przyciemni ekran pasażera. Tymczasem pasażerowie będą mogli oglądać filmy, przesyłać strumieniowo muzykę i przeglądać internet w trakcie jazdy.

Czytaj więcej

Mercedes AMG SL 63: Misja do wykonania

Według Mercedesa nowa klasa E będzie również zawierać funkcje sztucznej inteligencji, które pozwolą „nauczyć się” preferencji kierowcy w zakresie takich rzeczy, jak temperatura, kolory oświetlenia wnętrza i otwieranie osłon przeciwsłonecznych w różnych porach dnia i warunkach pogodowych. Właściciele będą mogli ustalić własne „procedury” dla określonych sytuacji, takie jak zmiana oświetlenia wnętrza na ciepły kolor, otwarcie osłony przeciwsłonecznej w dachu i włączenie podgrzewanych siedzeń, gdy temperatura spadnie poniżej ustalonego limitu.

mat. prasowe

Czytaj więcej

Range Rover Velar: Powściągliwa modernizacja w kierunku komfortu