Wyjątkowy SUV Ceausescu sprzedany na aukcji

Model Aro 4×4 należący do byłego komunistycznego dyktatura Rumunii Nicolae Ceausescu został sprzedany na aukcji przez urząd podatkowy, na kilka dni przed 30. rocznicą usunięcia sekretarza generalnego.

Publikacja: 21.12.2019 12:21

Wyjątkowy SUV Ceausescu sprzedany na aukcji

Foto: moto.rp.pl

Szaro-niebieski SUV to egzemplarz, w którym jeździł Ceauşescu i Michaił Gorbaczow podczas wizyty przywódcy sowieckiego w Rumunii w 1987 roku. Przywódcy witali przez okno dachowe tłumy na ulicach Bukaresztu. Pojazd został wyprodukowany w 1977 r. przez rumuńskiego producenta samochodów ARO. Podczas sprzedaży miał przebieg 72 453 km. Według lokalnych mediów samochód jest jednym z czterech egzemplarzy wyprodukowanych przez ARO dla Ceauşescu.

""

moto.rp.pl

CZYTAJ TAKŻE: Stolicą unijnej motoryzacji jest Luksemburg

To nie pierwszy raz kiedy ten egzemplarz trafił na aukcję. Pierwszy raz został sprzedany w 2002 r. wraz z trzema pozostałymi egzemplarzami, ale po kilku latach został skonfiskowany przez organy podatkowe po tym, jak biznesmen, który go kupił, otrzymał karę pozbawienia wolności za oszustwo. Aro jest jednym z wielu przedmiotów należących do Ceausescu i jego żony Eleny, które zostały sprzedane w ciągu ostatnich 20 lat.

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

Parking
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Parking
Opel Roks-e: Tylko do miasta
Parking
Nowa Kia Sportage zaprojektowana specjalnie dla Europy
Parking
Lexus RX 450h: Suma dobrych cech
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Parking
Chińska droga do taniej elektromobilności