Na chińskim rynku pojawił się tańszy samochód elektryczny niż Renault K-ZE, czyli odpowiednik Dacii Spring. Jest nim Lingbao Coco, od chińskiej firmy Jiangsu Jimai New Energy Vehicle Industry.

Czteroosobowy pojazd Lingbao Coco jest oferowany wyłącznie na rynku chińskim. Jego cena oscyluje w granicach 15 tys. zł. Dostępny w dwóch wersjach: podstawowej „Hero” oraz rozszerzonej „Alliance”. Ta druga oferuje manualną klimatyzację oraz 9-calowy ekran od systemu infotaitmentu. Ponadto na wyposażeniu znalazło się radio z Bluetooth i złącze USB. Warto dodać, że w żadnym wariancie auto nie posiada poduszek powietrznych. Wystarczające w tym przypadku mają być pasy bezpieczeństwa, czujniki parkowania, ABS i EBD.

CZYTAJ TAKŻE: Polskie ceny Dacii Spring. To najtańsze e-auto na rynku

Lingbao Coco

Do napędu Coco służy 41-konny silnik elektryczny o 95 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc przenoszona jest na przednią oś. Prędkość maksymalna jaką osiąga ten pojazd to 100 km/h, a zasięg określono na 120 km (akumulator litowo-żelowo-fosforanowy). Ładowanie z gniazda AC ma zająć do 7 godzin.

Cena podstawowego modelu została określona na 15,7 tys. zł. To niemal o połowę mniej niż w przypadku najtańszego, europejskiego auta elektrycznego – Dacii Spring (od 76 900 zł w Polsce, ok. 34 tys. zł w Chinach). Auto nie będzie oferowane nigdzie poza Azją. Przynajmniej na razie.

CZYTAJ TAKŻE: Unia zakazuje samochodów spalinowych od 2035 roku

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chcesz szybko ładować? Zacznij od pieczątki z UDT, inaczej kara będzie sroga

Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Energii szybkie ładowarki przed rozpoczęciem pracy muszą zostać przebadane ...

Rząd dofinansuje Fundusz Rozwoju Dróg

Ustawa dotycząca Funduszu Dróg Samorządowych zostanie uaktualniona. Według zapowiedzi, zmieni się nie tylko nazwa, ...

Bruksela przeciw silnikom spalinowym

Rząd regionalny Brukseli podjął decyzję o stopniowym wycofywaniu pojazdów zasilanych w sposób konwencjonalny. Oznacza ...

Wzrost sprzedaży elektryków w Niemczech. Mimo to dane rozczarowują

Rejestracje elektrycznych samochodów na rynku niemieckim wzrosły w ostatnim miesiącu o prawie 75 procent. ...

Nabiera rozpędu rekrutacja do polskiej fabryki Mercedesa

Koncern podaje, że nie ma kłopotów ze znalezieniem pracowników do zakładu w Jaworze. Chętnych ...

Wypożyczenie kampera czy kupno własnego pojazdu – co wybrać?

Podróżowanie kamperem daje niemalże nieograniczone możliwości zwiedzania świata i wyjeżdżania na spontaniczne wakacje. Samochód ...