Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Przedłużona wersja nowego BMW serii 3 przeznaczona jest wyłącznie na rynek chiński. Dodatkowe centymetry przynoszą korzyści wyłącznie pasażerom z tyłu.

BMW 325 Li oferowane będzie wyłącznie na rynku chińskim.

Długie wersje modeli, oferowane wyłącznie w Chinach, są od dawna tradycją w BMW. Nowa generacja serii 3 z oznaczeniem fabrycznym G20 również będzie dostępna w takiej odmianie. Rozstaw urośnie o 11 centymetrów (z 2,85 m do 2,96 metra), a karoseria „trójki” będzie o dwanaście centymetrów dłuższa (4,83 metra). Szerokość i wysokość pozostają bez zmian. Zwiększenie długości rozstawu i karoserii przynosi korzyści pasażerom z tyłu w postaci większej przestrzeni na nogi i lepszego komfortu. Chińscy klienci doceniają takie wersje: prawie 80 procent wszystkich limuzyn serii 3 sprzedawanych w Chinach ma długi rozstaw osi.

Długa wersja BMW serii 3 będzie produkowana razem ze standardowym sedanem w fabryce BMW/Brilliance Automotive (BBA) w Chinach. Model opracowany został w Monachium, jednak z pomocą chińskich inżynierów. Długa wersja ma własne proporcje. Nowe są większe, tylne drzwi, zmieniona jest tylna szyba i zderzak.

Również wewnątrz długa wersja różni się od normalnej serii 3. Ma mocniej tapicerowane siedzenia czy seryjnie montowany panoramiczny, szklany dach. To pierwsze BMW na chińskim rynku, które otrzymuje najnowszą wersję systemu operacyjnego z inteligentnym asystentem .

BMW zaprezentuje nową odmianę serii 3 na salonie samochodowym w Szanghaju. Póki co model będzie dostępny tylko w jednej wersji – 325i z dwulitrową, czterocylindrową, turbodoładowaną jednostką napędową. BMW nie podało jeszcze szczegółowych danych, ale prawdopodobnie silnik będzie miał 184 KM mocy i około 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Model 3Li pojawi się w sprzedaży w Chinach latem 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: BMW nie nadąża z produkcją silnika V12

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przez strajk na Węgrzech Audi wstrzymało produkcję

Pracownicy Audi w węgierskim zakładzie w Győr rozpoczęli strajk. Chcą zarabiać tyle, co ich ...

Pakiet mobilności (na razie) zatrzymany

W Parlamencie Europejskim zablokowano przepisy ograniczające konkurencję w transporcie międzynarodowym. Batalia polskich przewoźników jednak ...

Ceny | Jeep Wrangler: Nie czekaj, kupuj teraz

Ikona samochodów terenowych została unowocześniona. Nowy Wrangler jest większy, ale lżejszy, mocniejszy ale też ...

Co zdominuje motoryzację jutra

O najważniejszych trendach w branży motoryzacyjnej, potencjale polskich producentów części, pływie nowych technologii na ...

Fiat zmieni plany dla Włoch. Czy Polska na tym zyska?

Fiat Chrysler Automobiles zapowiada zmianę planów inwestycyjnych we Włoszech. W końcu listopada koncern zapowiedział ...

Opel Karl: Mały kumpel

Małych, miejskich samochodów z segmentu A na rynku jest dostatek. Jest i Karl, maluszek ...