Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Na fali sukcesów Stingera i Proceeda, projektanci firmy Kia postanowili poszaleć i zaprezentować wizję emocjonującej elektromobilności. Przybrała ona formę konceptu o ekstrawaganckiej nazwie Imagine by Kia. 

– Samochód ma wywoływać emocje i przyprawiać o szybsze bicie serca. Nie ma powodu, dla którego miałoby być inaczej tylko dlatego, że jest elektryczny – przekonuje Gregory Guillaume, wiceprezes ds. designu w Kia Motors Europe. Dowodem jest Imagine by Kia, czterodrzwiowe ni to coupe, ni to SUV o odważnie narysowanej, masywnej bryle. W tym projekcie bardziej chodzi o design, który – po rynkowym ujarzmieniu – znajdzie odzwierciedlenie w przyszłych, zeroemisyjnych pojazdach marki, niż o osiągi. Bo o tych nie wiadomo na razie nic. Producent nie podał żadnych informacji o silnikach Imagine, poza tym, że ma to być pojazd elektryczny i zapewniać przyjemność z jazdy.

fot. Kia
fot. Chris J. Ratcliffe/Bloomberg

Kia w swoim koncepcie bawi się charakterystycznymi elementami designu spalinowych modeli marki. Wlot powietrza w kształcie tygrysiego nosa został zastąpiony podświetlaną „maską”, która otacza reflektory. Tak może wyglądać w przyszłości nowy, łatwo rozpoznawalny „autograf” Kii. Dzięki ułożeniu baterii pod podłogą i niewielkim rozmiarom elementów wchodzących w skład zespołu napędowego wnętrze jest przestronniejsze niż w podobnej wielkości autach z silnikami konwencjonalnymi. Projektanci przy okazji zakpili sobie z współczesnego trendu, który każe umieszczać w samochodach coraz to większe ekrany do sterowania funkcjami pojazdu. Umieścili bowiem na desce rozdzielczej blok… 21 ekranów, które mogą tworzyć jeden wyświetlacz, lub funkcjonować niezależnie.

fot. Kia

CZYTAJ TAKŻE: Genewa 2019 | Piëch Mark Zero: Jak Robert Lewandowski

Zdaniem Guillaume’a możliwości, jakie niesie e-mobilność, zarówno dla konstruktorów, jak i stylistów, są nieograniczone. Nadszedł taki czas w motoryzacji, że wszyscy mogą uwolnić wyobraźnię. Trzeba tylko przestać się zastanawiać i zacząć działać.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Toyota inwestuje w latające taksówki

Electric Vertical Take-Off and Landing (eVTOL), czyli elektryczne samoloty przypominające drony, tak Toyota chcew ...

Pozostaną przy odkurzaczach. Nie zbudują auta elektrycznego

Brytyjska firma technologiczna, znana ze sprzętów gospodarstwa domowego miała ambitny plan zbudować swój własny ...

Pandemia wzmocniła rynek pojazdów zelektryfikowanych

W 2020 roku światowa sprzedaż pojazdów elektrycznych zwiększyła się o 43 proc. do ponad ...

Morawiecki zapowiada zmiany w przepisach drogowych w 2020 roku

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej zorganizowanej w Warszawie stwierdził, że kierowców czeka sporo ...

Która marka i model ma najmłodszych, a która najstarszych kierowców

W Niemczech przeprowadzono badanie, która marka i model samochodu ma najmłodszych, a która najstarszych ...

W nawigacji BMW znajdziesz pełną sieć ładowarek

BMW Group jako pierwszy producent samochodów w Polsce, udostępnił swoim klientom pełną informację dotyczącą ...