Skoda Kamiq będzie trzecim modelem czeskiej marki w segmencie SUV. Jej premiera odbędzie się na początku marca podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Skoda podkręca emocje związane z premierą nowego modelu. Tym razem pokazano wnętrze małego SUVa. Będzie ono identyczne, jak w niedawno zaprezentowanym modelu Scala. Duży ekran multimediów, cyfrowe wskaźniki (10,25 cala), całość bardzo przejrzysta i ergonomiczna. Przy okazji prezentacji zdjęcia wnętrza w komunikacie prasowym zdradzono kilka innych detali. Rozstaw osi Škody Kamiq wynosi 2651 mm. To oznacza, że nowy model Skody powinien mieć sporo miejsca we wnętrzu. Kamiq będzie mógł się pochwalić jednym z większych rozstawów osi w swojej klasie. Ale bagażnik, który ma 400 l pojemności (po rozłożeniu tylnych siedzeń 1395 litrów), wypada już bardziej przeciętnie.

Wnętrze Skody Kamiq jest identyczne jak w niedawno zaprezentowanym modelu Scala.

Nowy model ma połączyć zalety crossoverów i kompaktów. Będzie to najmniejszy SUV w ofercie Skody. Stylistycznie nieco będzie się różnił od Kodiaqa i Karoqa – chociażby wyglądem przodu i oddzielnymi światłami do jazdy dziennej z reflektorami LED. Nowością będzie też inaczej zaprojektowana tylna linia pojazdu, która ma się odróżniać od dotychczas stosowanych stylistycznych zabiegów w SUV-ach Skody. Oprócz tego zamiast logo na środku pokrywy bagażnika producent po raz pierwszy w modelu na europejskim rynku umieści napis „Skoda”.

Przód Skody Kamiq ma różnić się od dotychczas stosowanych stylistycznych zabiegów w SUV-ach Skody.
Póki co Czesi pokazali tylko rysunki nowego modelu. Seryjny Kamiq na pewno będzie wyglądał nieco mniej dynamicznie.

Kamiq będzie trzecim SUV-em Skody. Na chwilę obecną w programie są modele Kodiaq i Karoq. Od premiery tego pierwszego minęły dwa lata. Nazwa Kamiq została zaczerpnięta z języka Inuitów. Grupa rdzennych ludów z obszarów arktycznych i subarktycznych Grenlandii, Kanady, Alaski i Syberii. Oznacza zdolność dopasowania się do każdej sytuacji. Skoda kontynuuje tradycję nazywania samochodów w segmencie SUV słowami zaczynającymi się na „K” i kończącymi na „Q”.

Już na początku marca zobaczymy rozbieżność pomiędzy wizją a rzeczywistością.

Trzeba jeszcze dodać, że nazwa Kamiq nie jest nowa w języku Skody. Używana już jest w przypadku crossovera oferowanego na rynku chińskim. Tyle, że chiński i europejski Kamiq to pod względem designu, ale i rozmiarów dwa bardzo różne samochody. Chiński model jest znacznie większy. Skoda Kamiq będzie konstrukcyjnym bliźniakiem VW T-Crossa i Seata Arony. Zbudowana zostanie na płycie podłogowej MQB A0.

ZOBACZ TAKŻE: Skoda Scala | Łatwe pożegnanie

Tak wygląda Skoda Kamiq produkowana na rynek chiński.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Top 6: Absurdalnie długie oznaczenia modeli

Krótko i na temat. W przypadku niektórych nazw modeli samochodów jest wręcz odwrotnie - ...

VW T-Roc R: Z genami GTI

Szukacie SUV-a ze sportowym zacięciem? Oto Volkswagen T-Roc R. Już nie taki rozsądny, ale ...

Przegląd techniczny samochodu powinien kosztować więcej

Przez niemal 17 lat obowiązująca cena za przegląd samochodu na stacji diagnostycznej nie uległa ...

Suzuki wprowadza na rynek Jimny z homologacją ciężarową

Suzuki wprowadza na rynek nową, dwuosobową wersję modelu Jimny. Lekka terenówka otrzyma homologację ciężarową. ...

Top 5 | Najczęściej rejestrowane SUV-y w Niemczech

Co piąty samochód zarejestrowany w Niemczech to SUV. To segment, który nawet na największym ...

Opel: Czas na elektryczne rajdy

Corsa-e Rally to pierwszy elektryczny samochód przygotowany do rajdów. W przyszłym roku Opel wraz ...