Podium Golfa zaczyna lekko się kołysać. W statystykach rejestracyjnych Unii Europejskiej nowo zarejestrowanych aut w maju nadal prowadzi Golf (35 972 sprzedanych egzemplarzy), ale tuż za nim uplasowało się Renault Clio (32 803 egzemplarzy). Według danych firmy konsultingowej Jato Dynamics, kompakt z Wolfsburga odnotował spadek o 11,8 procent w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku, podczas gdy francuski model odnotował plus o 3,2 procent.

""

Numer jeden w Europie – Volkswagen Golf.

moto.rp.pl

Od lat Golf jest najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie. Z czołowego miejsca na liście bestsellerów musiał zejść tylko raz, w marcu 2017 roku za sprawą Forda Fiesty. Przed tym faktem Golf był niekwestionowany przez siedem lat. Bezkonkurencyjna pozycja może w przyszłości być ponownie zagrożona. Tym razem szykuje się pojedynek z Renault Clio. Jesienią tego roku obydwa modele pojawią się w nowej odsłonie.

ZOBACZ TAKŻE: Sprzedaż aut na świecie: Chiny na dużym minusie

""

Renault Clio to numer dwa w sprzedaży nowych aut w Europie.

moto.rp.pl

Jeśli chodzi o resztę konkurentów w maju to lista wygląda następująco: na trzecim miejscu znalazła się Dacia Sandero (22 224 nowych rejestracji), czwarta jest Skoda Octavia (22 183 sztuk), piąty Fiat 500 (22 114 egzemplarzy).

""

W maju 2019 roku sprzedano w Europie 22 183 sztuk Skody Octavii.

moto.rp.pl