Chińska firma BYD Auto Company Limited założona w 2003 roku, jest jednym z największych chińskich producentów samochodów i jest notowana na giełdzie w Hongkongu. BYD Auto już w 2015 roku był światowym liderem w sprzedaży pojazdów z napędem elektrycznym. Teraz chińska marka ponownie wyprzedziła Teslę i sprzedała prawie 14 proc. więcej samochodów od producenta z USA. BYD sprzedał 641 tys. samochodów, a Tesla 546 tys. aut.

Czytaj więcej

Chińska firma szykuje nową generację baterii dla aut elektrycznych

BYD (to skrót od - zbuduj swoje marzenia) w Europie znany jest głównie z produkcji elektrycznych autobusów. Jeśli chodzi o samochody osobowe to chińska marka póki co jest oferowana wyłącznie na rynku norweskim, jednak są plany ekspansji na kolejne kraje Starego Kontynentu. Firma BYD Company Ltd. jest jednym z największych producentów akumulatorów.

BYD Auto posiada osiem zakładów produkcyjnych na całym świecie np. w kalifornijskim Lancaster produkowane są elektryczne ciężarówki i autobusy, a w szkockim mieście Falkirk głownie e-autobusy przeznaczone na rynek brytyjski. Również na Węgrzech produkowane są od 2017 roku autobusy i wózki widłowe BYD.

Czytaj więcej

Chiński Peugeot 408 to tak naprawdę 308 w wersji sedan