Jakie są ulubione wakacyjne kierunki Polaków? 43 proc. respondentów badania, wybierających się na wczasy samochodem zadeklarowało, że pojedzie w tym roku nad morze, 32 proc. zamierza wybrać się w góry, a nad jeziora 31 proc. Badani wskazywali także na wyjazdy zagraniczne (24 proc.) oraz kempingi (8 proc.). Według badania zrealizowanego na zlecenie Mercedes-Benz Vans, 26 proc. respondentów deklaruje, że zabierze ze sobą w podróż akcesoria hobbystyczne. Może być to: rower, hulajnoga elektryczna, instrument muzyczny czy nawet… wykrywacz metali. Niestety, aż 35 proc. respondentów wskazuje, że ze względu na brak przestrzeni jest w stanie zabrać ze sobą tylko niezbędny bagaż.

Czytaj więcej

Warszawa wprowadzi tempo 30 km/h na drogach lokalnych i osiedlowych

Co piąty badany zabierze namiot i sprzęt campingowy, a 17 proc. wczasowiczów – wielkogabarytowy sprzęt sportowy. Właśnie z tego powodu podróżnikom zależy na tym, żeby ich pojazd posiadał odpowiednią przestrzeń bagażową. Pojemność samochodu okazuje się zatem jednym z najważniejszych warunków dobrej wycieczki, a aż 78 proc. respondentów tego badania deklaruje, że pojedzie na jeden z wakacyjnych wyjazdów autem.

To, co podróżujący zabierają ze sobą do samochodu, często jest zależne od ich wieku, co pokazują kolejne dane z badania „Na wakacje samochodem – jak podróżują Polacy?”. W grupie 25–34 lata pasażerowie najczęściej zabierają akcesoria hobbystyczne (31 proc.) i dziecięce (30 proc.). 27 proc. z nich twierdzi, że nie ma miejsca w samochodzie na inne rzeczy niż niezbędny bagaż. Sytuacja diametralnie odwraca się przy grupie wiekowej 55–64 lata, gdyż zaledwie 21 proc. decyduje się na rzeczy potrzebne do realizacji hobby, a tylko 5 proc. zabiera ze sobą akcesoria dla dzieci. Niemal połowa respondentów w tej grupie wiekowej wskazuje, że nie zabiera nic poza niezbędnym bagażem, bo nie ma miejsca na dodatkowe rzeczy w swoim pojeździe. Według raportu Polskiej Organizacji Turystycznej dotyczącej wakacyjnych planów Polaków aż 88 proc. badanych deklaruje, że na wyjazd wybierze się w towarzystwie innych osób, co trzecia osoba wskazuje, że będzie to cała rodzina – wraz z dziećmi.

Czytaj więcej

Mercedes-AMG S63 E Performance: Siła dwóch serc