Nowy pomysł Porsche. Nowoczesny system multimedialny do klasycznych modeli

Porsche wprowadza możliwość zakupu nowoczesnego systemu multimedialnego pasującego do klasycznych modeli 911 (997), Boxstera i Caymana (987) oraz pierwszej generacji Cayenne’a.

Publikacja: 28.01.2023 09:28

Nowy pomysł Porsche. Nowoczesny system multimedialny do klasycznych modeli

Foto: mat. prasowe

W przypadku Porsche takie rozwiązanie ma szczególne uzasadnienie ponieważ aż 70 proc. wyprodukowanych Porsche 911 wciąż porusza się po drogach. Ale obecnie ze względu na zawirowania na rynku motoryzacyjnym i transformację na elektromobilność samochody są dłużej eksploatowane, a właściciele cenniejszych egzemplarzy marek premium z pewnością będą przykładać więcej starań do utrzymania swoich samochodów w nienagannym stanie. Dlatego rozwiązanie, które uaktualnia klasyczny samochód pod względem multimediów będzie jeszcze milej widziane. Multimedia to dziedzina motoryzacji, która poza napędami rozwinęła się w ostatnich latach najbardziej. Kilka lat temu Porsche wprowadziło do oferty zestaw multimedialny w stylu retro do starych modeli, który oferował Android Auto i Apple CarPlay. Teraz wprowadza jego drugą generację czyli Porsche Classic Communication Management.

Czytaj więcej

Bentley prezentuje kolekcję... tenisówek. Powstanie tylko 10 par

mat. prasowe

PCCM Plus jest kompatybilny z szóstą generacją 911 (997 sprzedawaną w latach modelowych 2005-2008), Boxsterem i Caymanem generacji 987 (2005-2008) oraz pierwszą generacją Cayenne (2003-2008). Po raz pierwszy Porsche stworzyło również wersje przeznaczone dla różnych regionów świata. Nowy system zastępuje oryginalny i przy montażu nie wymaga żadnych modyfikacji. System informacyjno-rozrywkowy sygnowany marką Porsche został zaprojektowany w taki sposób, aby współgrał z designem przycisków zamontowanych na konsoli środkowej. Ponadto komunikaty nawigacji będą wciąż wyświetlane w zestawie wskaźników. 7-calowy PCCM Plus oferuje DAB+ w Europie, natomiast wersja północnoamerykańska obsługuje radio satelitarne SiriusXM. Dostępne są zarówno mapy 2D, jak i 3D, a w przyszłości dostępna będzie ich aktualizacja. Jest też port USB, łączność Bluetooth i komputer pokładowy wyświetlający odpowiednie dane dotyczące jazdy. W Niemczech PCCM Plus kosztuje 1520,37 euro plus koszt map nawigacyjnych.

mat. prasowe

Czytaj więcej

Tak wygląda dzisiejsza interpretacja pierwszego sportowego modelu Porsche
Gadżety
Urządzeniem za 1150 zł można w kilka sekund zhakować Teslę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Gadżety
Mercedes może być wirtualnym instrumentem muzycznym. Auto komponuje muzykę
Gadżety
Nowa usługa Porsche. Możesz podejrzeć swoje auto w trakcie produkcji
Gadżety
Tesla nie oferuje wersji z kierownicą po prawej stronie. Za to dorzuca chwytak
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Gadżety
Tesla stworzyła własne piwo. Nosi nazwę GigaBeer i kosztuje krocie