Carsmile rozpoczął prace nad kolejnym projektem. Tym razem nie chodzi jednak o samochody. Po sukcesie usługi abonamentowej przyszedł czas na rozszerzenie portfolio o motocykle.

Według danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, rok 2020 okazał się być wyjątkowo dobry dla sektora motocykli, mimo panującej pandemii. Zarejestrowano w nim 22 tys. pojazdów, co stanowi o 14 proc. lepszy wynik niż w tym samym okresie rok wcześniej. Z tego względu firma Carsmile chce poszerzyć ofertę abonamentową o motocykle.

CZYTAJ TAKŻE: Najlepiej sprzedawane motocykle w 2020 roku

– Prace nad nową usługą są zaawansowane. Mamy niewiele czasu, bo sezon motocyklowy się zbliża. Otwieramy nie tylko nowy rozdział w historii Carsmile, ale też zupełnie nowy rynek – abonamentów na motocykle. Moim marzeniem jest, aby za jakiś czas w Polsce można było wynająć motocykl na jeden sezon – zapowiada Grigoriy Grigoriev, nowy członek zarządu Carsmile, odpowiedzialny jednocześnie za rozwój segmentu „motors” w międzynarodowej Grupie OLX.

Sprzedaż pojazdów przez internet wydaje się przyszłością. Dotychczasowe doświadczenia Carsmile też to pokazują. W 2020 roku w ten sposób zawarte zostało prawie 2000 umów wynajmu i leasingu samochodów. Przez 2,5 roku działalności, udało się firmie sprzedać online ponad 3300 aut osobowych i dostawczych.

CZYTAJ TAKŻE: Suzuki zaprezentowało trzecią generację Hayabusy

Zobaczymy, czy ten schemat sprawdzi się również dla motocykli. Jest to trudniejszy sektor, ze względu na szybszą utratę wartości, a do tego trzeba jeszcze doliczyć ubezpieczenie i serwis. Ponadto na rynku jest mniej instytucji oferujących finansowanie jednośladów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Siedziba Opla w Russelsheim

Opel: Cud nad Renem

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu na początku października  prezes Grupy PSA, Carlos ...

Audi A4 królem wtórnego rynku

Audi A4 w rankingu modeli, Volkswagen w rankingu marek – to bestsellery na polskim ...

Mercedes podał ceny nowej S-klasy

Mercedes podał ceny nowej, jedenastej generacji S-klasy. Model startuje z trzema silnikami diesla i ...

Kto zarabia najwięcej w koncernach motoryzacyjnych

W świecie motoryzacji wynagrodzenia prezesów i dyrektorów generalnych idą w miliony dolarów. Najhojniej płaci ...

Suzuki Jimny w wersji 5-drzwiowej może trafić do polskiej oferty

Według doniesień indyjskich mediów Suzuki chce zbudować Jimny'ego z dodatkową parą drzwi. Produkcja pięciodrzwiowego ...

Nowe przepisy zabiją biznes na hulajnogach

Segwaye, trójkołowce, tandemy i profesjonalne jednoślady nie spełnią wymogów nowej ustawy. Co więcej, część ...