Suzuki Hayabusa to jeden z najbardziej uznanych motocykli. Był pierwszym seryjnie produkowanym jednośladem, który przekroczył barierę 300 km/h. Produkcję drugiej generacji zakończono w 2018 roku. Czy i kiedy doczekamy się następcy Hayabusy?

Sokół wędrowny, dokładnie to oznacza słowo Hayabusa. Wprowadzenie tego modelu do oferty Suzuki odbiło się głośnym echem w branży motocyklowej. W 1999 roku nie było na rynku tak potężnej maszyny. Silnik o objętości skokowej 1299 cm3 i rozwijał 175 KM mocy. Był to pierwszy seryjnie produkowany motocykl, który pokonał magiczną barierę 300 km/h, a przyspieszenie od 0-100 km/h zajmowało tylko 2,7 sekundy. Hayabusa była najmocniejsza i najszybsza.

Suzuki Hayabusa.

W 2007 roku pojawiła się druga generacja. Zwiększono pojemność o 41 cm3 i moc o 22 KM. Hayabusa znowu była najmocniejszym motocyklem na świecie. Z biegiem czasu i zaostrzającymi się przepisami emisji spalin, producent musiał wstrzymać produkcję tej niezwykłej maszyny. Z Europy zniknęła już w 2016 roku (pojawiła się norma Euro4), a jej produkcję wstrzymano 31.12 2018 roku. Według portalu branżowego „Motorcycle News” jest szansa na nową generację Hayabusy. Angielscy dziennikarze dotarli do informacji dotyczących wskrzeszenia legendy. Według przecieków jest szansa, że Suzuki otrzyma silnik wolnossący o objętości skokowej 1440 cm3 i moc około 200 KM.

CZYTAJ TAKŻE: Polski motocykl nagrodzony w USA

Oznaczałoby to, że Hayabusa zmieni nieco swój charakter i ze ścigacza stanie się piekielnie szybkim turystykiem. W sieci pojawiły się nawet szkice patentowe. Wynika z nich, że nowy motocykl Suzuki otrzyma nową ramę, zmieni się też zaczep tylnej ramy pomocniczej. Można zakładać, że taki projekt ma na celu obniżenie masy. Poza tym nowy motocykl otrzyma karbonowy zbiornik z filtrem na opary paliwa oraz powiększony kolektor wydechowy. Niestety na chwilę obecną nie ma żadnych potwierdzających informacji na temat daty powstania następcy.

CZYTAJ TAKŻE: Jakie motocykle najczęściej sprowadzają Polacy

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Do 1000 złotych kary za nieprzerejestrowanie samochodu

Do 1000 złotych kary zapłaci ten kto nie zarejestruje po przywiezieniu do Polski auta ...

VinFast LUX SA 2.0 - w Paryżu debiutuje nowa wietnamska marka

Auta po parysku

Wszystkiego jest mniej. Wystawców, premier, zwiedzających. Nie ogłusza muzyka, nie ma fanfar i fajerwerków ...

Naukowcy twierdzą, że kierowcy drogich aut są najbardziej agresywni

Naukowcy i eksperci są w miarę jednomyślni: kierowcy drogich aut jeżdżą najbardziej agresywnie. Najnowsze ...

Nowe normy emisji CO2 zatwierdzone. Następne 10 lat zmieni oblicze motoryzacji

Teraz to już pewne: do 2030 roku emisja CO2 wydzielanego przez samochody będzie musiała ...

Hyundai Tucson: Zmodernizowany i z nową ceną

Hyundai podał ceny zmodernizowanej wersji Tucsona. To najlepiej sprzedający się model koreańskiej marki w ...

Wyraźne odbicie w sprzedaży aut we wrześniu

W Polsce po 20 dniach września zarejestrowano prawie 21 tys. samochodów osobowych oraz nieco ...