Idea elektromobilności nie zawsze musi być powiązana z samochodami. Seat będzie sprzedawał również elektryczne skutery.

Seat prezentuje kolejny dwukołowy, elektryczny pojazd. Po elektrycznej hulajnodze eXS KickScooter teraz przedstawił elektryczny skuter. Koncepcja e-Scooter zaprezentowana zostanie podczas odbywającego się w Barcelonie Światowego Kongresu Smart City Expo (19–21 listopada). Skuter ma być sprzedawany przez dealerów Seata już w przyszłym roku. Pojazd został opracowany przez hiszpańskiego producenta Silence. Będzie mógł przejechać na jednym ładowaniu do 115 km. Ceny póki co nie są znane. Jednak prawie identyczny model S01 firmy Silence kosztuje 6600 euro (niecałe 26 tys. zł)

Skuter Seata różni się jedynie wyglądem od wspomnianego modelu Silence S01. Napęd zapewnia silnik elektryczny o mocy 11 kW (15 KM). Sprint od 0 do 50 km/h zajmuje niecałe 5 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 100 km/h. Seat nadaje się nie tylko do jazdy po mieście, ale również poza nim. Akumulator o pojemności 5 kWh umożliwia zasięg 115 km. Ładowanie odbywa się w standardowym gniazdku domowym. Jeśli nie masz dostępu do gniazdka, w miejscu którym parkujesz możesz wyjąć akumulator i naładować go w domu lub w pracy. Ładowanie trwa około pięciu godzin. Umieszczony jest pod schowkiem na kask waży około 40 kilogramów. Jeśli tylko dasz radę go wyjąć to z samym transportem nie będzie większego problemu. Można go ciągnąć na małych kółkach, tak jak wózek na zakupy. Bateria może być również używana jako źródło energii do laptopów lub np. akcesoriów kempingowych.

Skuter jest wyposażony w układ hamulcowy CBS, bieg wsteczny i światła LED. Uchwyt na smartfona ułatwia korzystanie z nawigacji. Ze skuterem można się połączyć również za pomocą aplikacji. Z pomocą smartfona możliwa jest zdalna lokalizacja, kontrola stanu pojazdu, zapytanie o stan akumulatora lub uruchomienie silnika.

Również w przyszłym roku Seat wprowadza nową wersję swojego eXS KickScootera. Bardziej wydajna wersja może przejechać elektrycznie do 65 kilometrów i pokonywać podjazdy nawet o 20 procentach nachylenia. Hulajnoga dostępna będzie od kwietnia 2020 roku. W grupie Volkswagena hiszpańska marka odpowiada za pomysły dotyczące mikromobilności. Obejmują one skutery elektryczne czy hulajnogi, ale także wspólne użytkowanie samochodu i rozwój aplikacji mobilnych.

CZYTAJ TAKŻE: Seat pracuje nad pozyskaniem paliwa ze śmieci

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Poczta amerykańska testuje autonomiczne ciężarówki

Poczta amerykańska - United States Postal Service - testuje transport paczek i listów pomiędzy ...

Volkswagen e-Golf: Elektrykiem na weekend

Czy autem elektrycznym można poruszać się po całej Polsce? Sprawdzamy, jak może wyglądać weekendowy ...

Opel Insignia: Nowy silnik i system rozrywki

Wprowadzenie procedury testowania emisji WLTP mocno namieszało na rynku. Opel i cała Grupa PSA ...

Suzuki Jimny jako Mercedes G i Land Rover

Firma DAMD to japońska firma tuningowa, która przerobiła nowe Suzuki Jimny upodabniając je do ...

Pakiet mobilności jednak po wakacjach

Na ostatnim w tej kadencji Parlamentu Europejskiego posiedzeniu Komisja ds. Transportu i Turystyki TRAN ...

Kamery skontrolują, czy kierowca trzyma w dłoni telefon

Trzymanie telefonu w dłoni podczas jazdy samochodem jest w Australii zabronione. Teraz specjalne kamery ...