Kaski Vozz różnią się od tych klasycznych, przede wszystkim innowacyjnym systemem zdejmowania i zakładania Voztec oraz systemem ratunkowego zdejmowania kasku. Po ponad dekadzie badań i prac rozwojowych w Australii są również dostępne w Polsce.

Innowacją w kaskach Vozz jest system Voztec, nowy sposób zakładania oraz zdejmowania kasku poprzez uchyloną, tylną klapę ma samoblokujące i dopasowujące się „zapięcie” na podbródku motocyklisty. Zamiast zakładać kask tradycyjnie Vozz proponuje, aby jego tylna część odchylała się na specjalnych zawiasach. Dzięki temu skorupa ściślej przylega do głowy i szyi kierowcy. To sprawia, że w razie wypadku kask nie zsunie się ani nie spadnie. System Voztec umożliwia tylko szybsze oraz bezpieczniejsze założenie i zdjęcie kasku bez konieczności zdejmowania rękawiczek czy okularów.

Kask Vozz.

Kaski Vozz wyposażono w system ratunkowego zdejmowania kasku S.R.S (Safety Release System). Dzięki dwóm przyciskom w regulowanych otworach wentylacyjnych oraz szyb w szybki oraz bezpieczny sposób bez poruszania motocyklisty można usunąć kask w całości. Jest to pierwsza na świecie alternatywa bezpiecznego usunięcia kasku w razie wypadku, bez konieczności wykonywania żadnych cięć. Dzięki temu uzyskuje się natychmiastowy dostęp do pacjenta bez obciążania i nacisku na jego szyję oraz kręgosłup.

Opływowa konstrukcja produktu i jej całkowite przyleganie do głowy zapewnia także mniejszy opór powietrza, dzięki czemu kask jest cichszy, redukuje hałas, zapewnia lepszą izolację przed zimnem i lepszy ruch głowy. Poza tym zmniejszenie wpływu powietrza od spodu gwarantuje stabilność kasku przy dużych prędkościach. Kask pokryty jest przeciwmgielną powłoką, która poprawia widoczność w trudniejszych warunkach.

ZOBACZ TAKŻE: BMW: Autonomia na dwóch kółkach

Kask Vozz nie przypomina klasycznych kasków motocyklowych, ale jego nietypowy design sprawia, że znacznie lepiej chroniona jest część szczękowa twarzy, która jest osłonięta zawiniętym rantem kasku. Mniejszy otwór na głowę zapewnia też dokładniejsze przyleganie, ponieważ wszystkie krawędzie zaokrąglono do wewnątrz. Dlatego produkt cechuje się też lepszą aerodynamiką.

Dostępny w Polsce kask Vozz RS 1.0 kosztuje 2999 złotych brutto. Oferowane kolory to czarny mat, czarny połysk, biały, czerwony, zielony oraz srebrny. Kask produkowany jest w trzech rozmiarach skorupy i trzech wewnętrznych wypełnieniach. Importerem i dystrybutorem produktu jest firma Rider Store.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polski rynek opon mocno przyspiesza

Rośnie sprzedaż droższego ogumienia marek premium, ale wciąż spory odsetek kierowców szuka najtańszych używanych ...

Alpine: Zawsze piękne, zawsze szybkie

Jedną z atrakcji tegorocznego MotoClassic Wrocław 2018 będzie Pierwszy Międzynarodowy Zlot Alpine. Pojawią się ...

Ceny | Toyota Camry: Nie będzie hitem. Będzie liderem

Po 14 latach nieobecności Toyota będzie oferowała limuzynę w segmencie D. Camry wraca na ...

Trwa szukanie haków na Ghosna

Wiadomo już, co japońscy prokuratorzy zarzucają aresztowanemu ponownie w piątek, po kilku godzinach na ...

Opel gotowy na zmiany

Nie obyło się bez modyfikacji i zmian – Opel przedstawił właśnie nową gamę silników ...

Kluczowe głosowanie dla polskich transportowców

10 stycznia odbędzie się głosowanie parlamentarnej komisji TRAN w sprawie Pakietu Mobilności. Na ten ...