Wrocławski LG Chem dostanie pożyczkę od Europejskiego Banku Inwestycyjnego na trwającą już rozbudowę zakładu, a co za tym idzie zwiększenie zatrudnienia. W sumie na ten cel bank pożyczy południowokoreańskiej firmie 480 mln euro, czyli ok. 2,2 mld zł.

Dzięki inwestycji za łączną kwotę 1,5 mld euro w zakładzie LG Chem zostanie utworzonych dodatkowych 1,8 tys. miejsc pracy oraz zwiększy się potencjał produkcyjny – donosi Devdiscourse. Dzięki temu w LG Chem Wrocław otrzyma innowacyjny i zautomatyzowany zakład produkcji cel akumulatorów do pojazdów elektrycznych. Warto też wspomnieć, że rozbudowa wrocławskiego zakładu już trwa – powiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą Yong Girl Lee, dyrektor LG Chem Wrocław. Pożyczone pieniądze (480 mln euro) z Europejskiego Banku Inwestycyjnego stanowią tylko jedną trzecią całej inwestycji (wspomniane 1,5 mld euro). Reszta ma zostanie dołożona z własnych środków południowokoreańskiej firmy, jak też innych źródeł finansowania.

CZYTAJ TAKŻE: Polska ma największą w UE flotę ciężarówek i autobusów

– Ta pierwsza umowa EBI z LG Chem Wrocław Energy ma istotne znaczenie z wielu powodów. Pomaga Europie zbudować masę krytyczną w dziedzinie produkcji baterii do pojazdów elektrycznych w kluczowym momencie komercjalizacji tych pojazdów w Europie – powiedziała Teresa Czerwińska, wiceprezes EBI odpowiedzialna za operacje w Polsce. Po zakończeniu rozbudowy, potencjał produkcyjny zakładu we Wrocławiu zwiększy się do powyżej 35 GWh mocy. Tym samym wystarczy to na zasilenie ponad 500 tys. aut elektrycznych rocznie. Dodatkowo powstanie 1,8 nowych miejsc pracy, co zwiększy zatrudnienie do ponad 6 tys. osób do końca 2022 roku. Inwestycja pozwoli spółce na zwiększenie łącznej mocy produkowanych akumulatorów do ok. 65 GWh. Tym samym zakład produkujący ogniwa litowo-jonowe LG Chem Wrocław stanie się jednym z największych na świecie.

CZYTAJ TAKŻE: Jaguar wstrzymuje produkcję. Wrocławski LG Chem nie dostarczył baterii

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lexus ES: Zamiana z konieczności

Na rynek wjeżdża nowa limuzyna Lexusa. Model ES zastępuje oferowanego do pory GSa. Lubiłem ...

Dlaczego kierowcy zdradzają

Kuszeni atrakcyjnymi ofertami kierowcy są coraz mniej lojalni wobec marek aut. Na dojrzałych rynkach ...

Volkswagen rusza z prądem

Coraz szybszy rozwój elektromobilności jest nieunikniony. W Polsce będzie go stymulować rozwój sieci ładowania ...

Lexus LC 500 Cabrio: Zanikający gatunek

Lexus zdjął dach modelowi LC. Zainteresowani będą musieli jednak chwilę poczekać zanim nowy model ...

Zdjęcie tygodnia: Kłopoty finansowe JLR. Range Rover SV Coupe nie powstanie

Miał być ponadczasowy, monumentalny, osiągalny tylko dla wybranych. Range Rover wszystkich rozpalił, a teraz ...

Autostrada A1: Wyścig z czasem pod Częstochową

Na budowie odcinka autostrady A1 omijającego Częstochowę drogowcy ścigają się z czasem. Już tylko ...