Wrocławski LG Chem dostanie pożyczkę od Europejskiego Banku Inwestycyjnego na trwającą już rozbudowę zakładu, a co za tym idzie zwiększenie zatrudnienia. W sumie na ten cel bank pożyczy południowokoreańskiej firmie 480 mln euro, czyli ok. 2,2 mld zł.

Dzięki inwestycji za łączną kwotę 1,5 mld euro w zakładzie LG Chem zostanie utworzonych dodatkowych 1,8 tys. miejsc pracy oraz zwiększy się potencjał produkcyjny – donosi Devdiscourse. Dzięki temu w LG Chem Wrocław otrzyma innowacyjny i zautomatyzowany zakład produkcji cel akumulatorów do pojazdów elektrycznych. Warto też wspomnieć, że rozbudowa wrocławskiego zakładu już trwa – powiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą Yong Girl Lee, dyrektor LG Chem Wrocław. Pożyczone pieniądze (480 mln euro) z Europejskiego Banku Inwestycyjnego stanowią tylko jedną trzecią całej inwestycji (wspomniane 1,5 mld euro). Reszta ma zostanie dołożona z własnych środków południowokoreańskiej firmy, jak też innych źródeł finansowania.

CZYTAJ TAKŻE: Polska ma największą w UE flotę ciężarówek i autobusów

– Ta pierwsza umowa EBI z LG Chem Wrocław Energy ma istotne znaczenie z wielu powodów. Pomaga Europie zbudować masę krytyczną w dziedzinie produkcji baterii do pojazdów elektrycznych w kluczowym momencie komercjalizacji tych pojazdów w Europie – powiedziała Teresa Czerwińska, wiceprezes EBI odpowiedzialna za operacje w Polsce. Po zakończeniu rozbudowy, potencjał produkcyjny zakładu we Wrocławiu zwiększy się do powyżej 35 GWh mocy. Tym samym wystarczy to na zasilenie ponad 500 tys. aut elektrycznych rocznie. Dodatkowo powstanie 1,8 nowych miejsc pracy, co zwiększy zatrudnienie do ponad 6 tys. osób do końca 2022 roku. Inwestycja pozwoli spółce na zwiększenie łącznej mocy produkowanych akumulatorów do ok. 65 GWh. Tym samym zakład produkujący ogniwa litowo-jonowe LG Chem Wrocław stanie się jednym z największych na świecie.

CZYTAJ TAKŻE: Jaguar wstrzymuje produkcję. Wrocławski LG Chem nie dostarczył baterii

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

James Bond przesiądzie się do elektrycznego Astona Martina

Jak donosi brytyjska gazeta „Guardian”, agent 007 James Bond w jego kolejnej przygodzie przesiądzie ...

W tym roku gorsza jakość paliw

Od stycznia tego roku pogorszyła się jakość paliw. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ...

BMW jednak nie zrezygnuje z produkcji elektrycznego i3

Szef BMW dementuje informacje o zakończeniu produkcji elektrycznego i3. To jednak nie oznacza, że ...

Skoda: 15 lat w szkole

Wszyscy uważamy się za ekspertów drogowych. Zrobienie prawa jazdy czyni z nas mistrzów kierownicy. ...

W lipcu poznamy wygląd i nazwę polskiego auta elektrycznego

Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland zapowiedział, że 28 lipca br. zostanie zaprezentowany prototyp pierwszego polskiego ...

308 aut dla rządu sfinansowane z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji

Rząd mimo działań na rzecz pomocy sektorom dotkniętym przymusowymi ograniczeniami działalności, postanowił zainwestować również ...