Po tym, jak Volkswagen wstrzymał w wyniku walk w Syrii plany budowy fabryki w Turcji, Bułgaria znów ma nadzieję na dogadanie się z Niemcami. Również Rumunia jest jedną z opcji.

Politycy w Bułgarii mają nadzieję wygrać kontrakt na planowaną wielomarkową fabrykę planowaną przez grupę Volkswagena w Europie Południowo-Wschodniej. W przyszłości mają być budowane tam modele klasy średniej – VW Passat i Skoda Superb. Po długich zmaganiach w zeszłym tygodniu ogłoszono decyzję dotyczącą lokalizacji w Turcji. Kilka dni później armia turecka rozpoczęła kampanię wojskową przeciwko kurdyjskiej milicji w Syrii. Grupa Volkswagena oświadczyła w poniedziałek, że odkłada decyzję w sprawie lokalizacji nowego zakładu.

W nowej fabryce ma być produkowany nowy Passat…

Według doniesień „Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ) Bułgaria obiecała zwiększyć dotacje. Jest gotowa zaoferować zamiast 135 milionów kwotę 250 do 260 milionów euro, powiedział były prezydent Rosen Plevneliev. Volkswagen nie odpowiedział na jego oświadczenia. Zwiększenie dotacji stało się możliwe dzięki przekazanie terenu na którym ma zostać wybudowany zakład gminie Elin Pelin, gdzie dozwolona jest wyższa pomoc niż w stolicy Sofii.

… i nowa generacja Skody Superb,

Tymczasem również uaktywniła się Rumunia. Dziennik „Ziarul Financiar” cytuje ministra handlu Rumunii Stefana Radu Oprei: „Rozpoczęliśmy nowe rozmowy z Grupą Volkswagen”. Według Oprea Rumunia ma „bardzo dobre” warunki techniczne i nie ma problemu z zatrudnieniem pracowników.

ZOBACZ TAKŻE: Volkswagen T6.1: Dopasowanie do trendów

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niejasne przepisy dotyczące noszenia maseczek w samochodach

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowe rozporządzenie dotyczące ograniczeń wprowadzanych w związku z pandemią COVID-19. ...

Pierwsze szkice nowej Skody Octavii

Premiera nowej Skody Octavi już za niedługo. Czesi zaprezentowali pierwsze szkice. Tak będzie wyglądał ...

Niemiecki sposób na smog

W 2019 roku zanieczyszczenie powietrza w niemieckich miastach zmniejszyło się w odniesieniu do stężenia ...

Przez zarzuty General Motors może nie dojść do fuzji FCA z PSA

Mary Barra, Prezes General Motors oskarża Serigo Marchionne, zmarłego szefa Fiat Chrysler Automobiles o ...

Skarbówka wyprzedaje luksusowe samochody za grosze

Urząd Skarbowy w Częstochowie w dniach 13-14 sierpnia zorganizował wysprzedaż przejętych pojazdów. Wśród nich ...

Sprzedaż leci w dół. Toyota nadal numerem 1 w Polsce

Liczba rejestracji pojazdów leci w dół. Zgodnie z przewidywaniami IBRM Samar, spadła ona poniżej ...