Po tym, jak Volkswagen wstrzymał w wyniku walk w Syrii plany budowy fabryki w Turcji, Bułgaria znów ma nadzieję na dogadanie się z Niemcami. Również Rumunia jest jedną z opcji.

Politycy w Bułgarii mają nadzieję wygrać kontrakt na planowaną wielomarkową fabrykę planowaną przez grupę Volkswagena w Europie Południowo-Wschodniej. W przyszłości mają być budowane tam modele klasy średniej – VW Passat i Skoda Superb. Po długich zmaganiach w zeszłym tygodniu ogłoszono decyzję dotyczącą lokalizacji w Turcji. Kilka dni później armia turecka rozpoczęła kampanię wojskową przeciwko kurdyjskiej milicji w Syrii. Grupa Volkswagena oświadczyła w poniedziałek, że odkłada decyzję w sprawie lokalizacji nowego zakładu.

W nowej fabryce ma być produkowany nowy Passat…

Według doniesień „Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ) Bułgaria obiecała zwiększyć dotacje. Jest gotowa zaoferować zamiast 135 milionów kwotę 250 do 260 milionów euro, powiedział były prezydent Rosen Plevneliev. Volkswagen nie odpowiedział na jego oświadczenia. Zwiększenie dotacji stało się możliwe dzięki przekazanie terenu na którym ma zostać wybudowany zakład gminie Elin Pelin, gdzie dozwolona jest wyższa pomoc niż w stolicy Sofii.

… i nowa generacja Skody Superb,

Tymczasem również uaktywniła się Rumunia. Dziennik „Ziarul Financiar” cytuje ministra handlu Rumunii Stefana Radu Oprei: „Rozpoczęliśmy nowe rozmowy z Grupą Volkswagen”. Według Oprea Rumunia ma „bardzo dobre” warunki techniczne i nie ma problemu z zatrudnieniem pracowników.

ZOBACZ TAKŻE: Volkswagen T6.1: Dopasowanie do trendów

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Opel Grandland X Hybrid4: Podwójna premiera

SUV Opla z hybrydą typu plug-in i napędem na cztery koła pojawi się w ...

Liderzy krajowych rynków

Pickupy bądź zupełnie nieznane nam modele są liderami sprzedaży w różnych zakątkach świata. Sprawdzamy, ...

Isuzu D-Max Arctic Trux: Mały Monster Truck

Pojazdy Isuzu nie są w miastach częstym widokiem. W końcu to samochody służące do ...

BMW 8 Cabrio: Będą się za nim oglądać

Pokazując niedawno swoje nowe coupé numer 8 Bawarczycy udowodnili, że potrafią zrobić piękny samochód ...

Rośnie popyt na auta elektryczne, także w Polsce

W tym roku Polska należy do liderów wzrostu zakupów e-samochodów. Ale pod względem ich ...

Nowe stacje ładowania aut elektrycznych na Pomorzu

Energa Obrót poinformowała o otwarciu siedmiu nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Wszystkie są zlokalizowane ...