Bloomberg

Spółka Exact Systems, która od 2004 roku zajmuje się kontrolowaniem jakości części i komponentów do produkcji aut, rozpoczęła współpracę z fabryką pojazdów ciężarowych należącą do Mercedes-Benz Türk w Turcji.

Kontrakt podpisano na 4 lata. Exact Systems, która w Turcji codziennie wysyła ponad 350 osób do pracy w 45 zakładach produkcyjnych, zwiększy teraz zatrudnienie w tureckim przedstawicielstwie o nawet 50 osób. – Jesteśmy pierwszym partnerem tureckiej fabryki w obszarze kontroli jakości – podkreśla Paweł Gos, prezes Exact Systems. W zakładzie Mercedesa Aksaray Truck, w którym zatrudnionych jest 3 tys. pracowników, obecnie produkowane są 4 modele ciężarówek: Atego, Axor, Unimog oraz Actros. W 2017 roku z linii produkcyjnej zjechało ponad 13,3 tys. pojazdów.

Do prac związanych z kontrolą jakości ciężarówek Mercedesa, Exact Systems codziennie deleguje do 20 inspektorów jakości. W ciągu całego kontraktu liczba ta może wzrosnąć przeszło dwukrotnie. – – Zostanie autoryzowanym dostawcą usług kontroli jakości Mercedes-Benz to ogromna szansa do dalszego rozwoju sieci naszych klientów w Turcji. Producent jest liderem rynku ciężarówek i na co dzień współpracuje z wieloma dostawcami części i podzespołów motoryzacyjnych z całego świata – mówi Jarosław Kochański, członek zarządu Exact Systems, odpowiedzialny za rozwój rynków zagranicznych.

Turecka spółka jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się w Grupie Exact Systems. W 2017 roku skontrolowała ponad 90 mln części, co oznacza 14-procentowy wzrost w porównaniu do tego samego okresu 2016 roku.

Exact Systems posiada swoje przedstawicielstwa 12 państwach: w Polsce, Czechach, Niemczech, Słowacji, Turcji, Rumunii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Belgii, Holandii oraz Chinach. Głównymi odbiorcami usług firmy są dostawcy i poddostawcy dla przemysłu motoryzacyjnego oraz producenci samochodów. Klientami firmy są również zakłady zajmujące się produkcją wielkoseryjną z branży elektronicznej, AGD oraz kosmetycznej.

Mogą Ci się również spodobać

Turyngia chce pomóc Oplowi

Władze kraju związkowego Turyngii są gotowe udzielić pomocy Oplowi, by uratować fabrykę w Eisenach ...

Autonomiczne taksówki w Tokio już w 2020 roku

Podczas olimpiady w Japonii w roku 2020 gości mają wozić autonomiczne taksówki. Pierwszy tego ...

Od kwietnia nowe obowiązkowe wyposażenie samochodów

Od kwietnia wszystkie nowe samochody rejestrowane w Unii Europejskiej, więc również w Polsce muszą ...

Nowy standard salonów Suzuki: Elegancko, stylowo, zaskakująco

Nowe, udoskonalone standardy sprzedaży i obsługi są wprowadzane w przededniu wkroczenia marki Suzuki w ...

Elektryczny Jaguar I-Pace z tytułem Car of the Year 2019

Pojedynek był zacięty – w pierwszym głosowaniu jury identyczny wynik uzyskały dwa z siódemki ...

Rozpoczęcie produkcji Infiniti Q30 w fabryce Nissana w Sunderland w grudniu 2015 r.

Nissan nie będzie produkował X-Traila w Wielkiej Brytanii

Nissan ogłosił w poniedziałek 4 lutego, że rezygnuje z planów produkowania w fabryce w ...