Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Porsche mógłby zwiększyć moce produkcyjne elektrycznego modelu Mission E do ponad 20 tys. sztuk rocznie i wkrótce podejmie decyzję o elektrycznej wersji SUV Macan — ogłosił Detlev von Platen z rady nadzorczej

Prodcuent sportowych aut z grupy Volkswagena ze Stuttgartu zamierza podpić do 2022 r. nakłady inwestycyjne na pojazdy hybrydowe i elektryczne do ponad 6 mld euro. Sprzedaż 4-miejscowego sportowego e-auta Mission E zacznie się w 2019 r., pierwsze sondaże wśród klientów dają podstawy do opinii, że nie będzie oporów z powodu przejścia z napędu spalinowego na elektryczny.

– Pozytywne opinie o Mission E sprawiają, że jesteśmy dużymi optymistami co do popytu — stwierdził Detev von Platen i dodał, że Porsche już zastanawia się nad sposobami zwiększenia mocy produkcyjnych. Inne proponowane modele w wersji częściowo elektrycznej są również dobrze przyjmowane — powiedział. — W Europie ok. 60 proc. pojazdów Panamera jest dostarczane z napędem hybrydowym — dodał.

Szef działu produkcji w Porsche, Albrecht Reimold poinformował w odrębnym komunikacie, że Mission E zostanie posadowiony na płycie podłogowej, która może odpowiadać innym markom z grupy VW.

Z drugiej strony popyt na diesle w Niemczech maleje, a Porsche rozmawia z urzędem motoryzacji KBA o możliwej akcji przywoławczej modeli Panamera i Xayenne z dieslami V8.

Mogą Ci się również spodobać

Audi A4: Zmiany, których nie widać

Aktualny model Audi A4 seria B9 jest w sprzedaży od 2015 roku. Teraz otrzyma ...

Karl Thomas Neumann

Prezes Opla zrezygnuje

Karl Thomas Neumann, jeden z najskuteczniejszych menedżerów w europejskiej motoryzacji, nie będzie prezesem Opla. ...

Zakłady Volkswagena w Bratysławie

To nie ludzie, to roboty!

333 automatycznie sterowane, elektryczne wózki bez ingerencji ludzi dostarczają do tysiąca wybranych stanowisk samochodowe ...

BMW serii 8: Ósemka powróciła

W listopadzie pojawi się w salonach. Zastąpi dwudrzwiowe coupe serii 6. Będzie również w ...

Huansu X: Chińczycy kopiują Lamborghini

Chiński producent samochodowy Huansu zaprezentował pierwsze zdjęcia swojego modelu o nazwie X. Ma być ...

Genewa 2018. Wysyp nowości

Salon samochodowy w Szwajcarii wyrósł na najważniejszą imprezę w Europie. Przyjrzyjmy się co ciekawego ...