Zanim przejdziemy do zalet, jakie wiążą się z wdrożeniem Shell API, wyjaśnijmy, czym jest samo API, z którym możemy spotkać się coraz częściej. API (Interfejs Programowania Aplikacji) to rodzaj interfejsu stanowiącego połączenie między różnymi systemami, takimi jak strona internetowa, aplikacja mobilna lub program do zarządzania flotą. Samo API najczęściej kojarzy się z bankowością elektroniczną, ale nie jest to jego jedyne zastosowanie – umożliwia na przykład integrację danych w obszarze kart paliwowych.  

Lepsze zarządzanie flotą pojazdów dzięki zaawansowanym rozwiązaniom Shell API

Stawiając na API, firma otwiera się na zupełnie nowe możliwości w zakresie monitoringu i zarządzania flotą. Narzędzia do kontroli pojazdów wchodzących w skład floty stosuje się od dawna, jednak technologia API pozwala na znacznie więcej niż rozwiązania stosowane do tej pory. Przykładowo, Shell API umożliwia lepszą kontrolę wydatków i historii zakupów dokonywanych za pomocą kart paliwowych bez manualnego wprowadzania danych. Pozwala szybko zareagować w sytuacji, gdy dochodzi do potencjalnych nadużyć. Tym samym Shell API poprawia bezpieczeństwo użytkownika karta paliwowych.

Zalety narzędzia Shell API

Narzędzie to umożliwia bieżącą integrację usług Shell Card z systemami klienta, tworząc spójny, indywidualnie dopasowany i zintegrowany system, bez konieczności manualnego wprowadzania danych. Narzędzie zostało zaprojektowane tak, aby było wydajne i elastyczne, a co za tym idzie – bez problemu można było je dostosować do dynamicznie zmieniających się potrzeb firm naszych klientów. Shell API umożliwia także zarządzanie kartami paliwowymi Shell z poziomu własnego systemu.

Optymalizacja kosztów i procesów dzięki wykorzystaniu kart paliwowych

Shell Card to jedna z chętniej wybieranych kart paliwowych na rynku. Jej posiadacze mają dostęp do atrakcyjnych cen paliwa na stacjach Shell. Oprócz tego, użytkownicy kart paliwowych Shell mogą monitorować transakcje i analizować dane. Patrząc na usługi Shell Commercial Road Transport z tej perspektywy, można zauważyć, że są one przydatnym narzędziem do minimalizowania zbędnych wydatków i optymalizacji kosztów związanych z zakupem paliwa. Integracja danych kart paliwowych z wewnętrznym systemem użytkownika pozwala również na to, by faktury za paliwo trafiały bezpośrednio do systemu firmy, przez co usprawnia się ich księgowanie.

Analiza zużycia paliwa dzięki nowym możliwościom Shell API

Shell API dzięki integracji z systemem użytkownika pozwala na kontrolę i optymalizację kosztów paliwa. Do każdego pojazdu bądź kierowcy przypisana jest inna karta. Dane napływają więc niezależnie i łatwo analizować je jednostkowo. Ponadto każda karta może mieć inny limit, do jakiego da się robić zakupy i określone grupy zakupowe.

Manager może śledzić, ile paliwa zużywają poszczególni kierowcy, na jakich odcinkach i jak często dokonują zakupów na stacjach paliwowych. Na tej podstawie jest w stanie zaobserwować, czy np. styl jazdy poszczególnych osób jest ekonomiczny. Przy zbyt dużym zużyciu warto zastanowić się, jak je zmniejszyć i przygotować szkolenia dla kierowców.

Podsumowanie

Karty paliwowe są narzędziami stosowanymi od lat w firmach posiadających flotę pojazdów. Dzięki rozwojowi technologii API, zarządzanie kartami paliwowymi stało się jeszcze wygodniejsze i pozwala zwiększyć efektywność przedsiębiorstwa. Jednym z rozwiązań w tej kategorii jest Shell API. Karty flotowe Shell Card to nie tylko atrakcyjne rabaty na paliwo, ale i szereg innych udogodnień, stąd to właśnie one cieszą się tak dużą popularnością wśród właścicieli firm.

Materiał Promocyjny