30 czerwca Orlen wprowadzi na stacjach wakacyjną promocję cen paliw. Obniżka będzie obowiązywała do 31 sierpnia 2023 r. A tak wyglądają warunki tej promocji: uczestnik programu Vitay będzie mógł uzyskać rabat na paliwa podczas czterech tankowań w okresie 30 czerwca - 31 lipca oraz czterech w okresie 1 sierpnia-31 sierpnia 2023 r. Limit pojedynczego tankowania z rabatem to 50 litrów, co oznacza, że promocja obowiązuje na 400 litrów paliwa. Zniżka wynosić będzie 30 gr na każdym litrze benzyny i oleju napędowego sprzedawanego pod nazwą Efecta i Verva. Na dodatkowe 10 gr rabatu mogli liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny.

Czytaj więcej

Ceny paliw w Europie. Polska w środku stawki

Obniżki u konkurencji

W ślad za Orlenem swoją promocję uruchomiło już Cirkle K. "Summer Weekends". We wszystkie wakacyjne weekendy do 3 września, kierowcy posiadający kartę lojalnościową "Extra" zatankują paliwa miles, milesPLUS i SuperGas w cenie obniżonej o 35 gr/l. rabat będzie się naliczał do maksymalnie 85 litrów w ramach jednego tankowania. Liczba stacji z promocją jest ograniczona i można ją sprawdzić na stronie koncernu. BP Polska poinformowała, że w piątek 30 czerwca wystartuje wakacyjna promocja na paliwa. Skorzystać z niej będą mogli kierowcy zarejestrowani w programie Payback. Dla nich cena litra benzyny i oleju napędowego spadnie o 30 groszy, a litra LPG – o 10 groszy. Zgodnie z zasadami z promocji będzie można skorzystać podczas czterech tankowań w miesiącu – podczas każdego tankowania będzie można kupić z obniżoną ceną do 50 litrów paliwa. Amic Energy z kolei wprowadziła promocję dla klientów zarejestrowanych w programie lojalnościowym – Amic Club. Rabat wyniesie 35 groszy na litrze paliwa, jednorazowo będzie można zatankować 70 litrów. Już niedługo swoje akcje wakacyjne ogłoszą również Shell oraz Moya.

Czytaj więcej

Volkswagen ID.Buzz w długiej wersji pomieści siedmiu surferów

Jak widać koncerny paliwowe się wycwaniły i tak, obniżyły ceny paliwa, ale na swoich zasadach. Rabat na paliwo jest, ale po pierwsze w określonej ilości, po drugie wyłącznie po zapisaniu się do programów lojalnościowych i ich używaniu, a po trzecie najczęściej wyłącznie na droższe gatunki paliwa.