Według zestawienia portalu analitycznego focus2move.com pierwsze miejsce Toyoty Corolli w zestawieniu najpopularniejszych samochodów na świecie to rezultat dostarczenia klientom w 2021 roku 1,1 miliona egzemplarzy tego modelu, co oznacza wzrost rok do roku o 3,6 proc. Drugie miejsce należy do Toyoty RAV4 dzięki sprzedaży 1 miliona egz. tych modeli. To przekłada się na wzrost o 1,2 proc. w porównaniu do 2020 roku. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze dwa modele Toyoty. Piąte miejsce zajął model Camry po awansie o 4 pozycje i wzroście o 12,7 proc. (686 000 sprzedanych egzemplarzy). Na siódmym miejscu uplasował się Yaris z wynikiem 589 834 egzemplarzy i wzroście o 28,7 proc. rok do roku.

Top 10 najpopularniejszych aut na świecie w 2021 roku

1. Toyota Corolla

2. Toyota Rav4

3. Ford F150

4. Honda CR-V

5. Toyota Camry

6. RAM pick-up

7. Toyota Yaris

8. Honda Civic

9. Chevrolet Silverado

10.Tesla Model 3

Toyota Corolla

Toyota Corolla

mat. prasowe

Według portalu focus2move.com Corolla odpowiada za 11,3 proc. sprzedaży samochodów kompaktowych. Yaris odpowiada za 7,8 proc. sprzedaży w segmencie aut miejskich. Produkowana m.in. w Kentucky w USA Toyota Camry, jeden z najpopularniejszych samochodów w USA i Kanadzie, uzyskała w 2021 roku udział w segmencie na poziomie 8,2 proc. Najpopularniejszy SUV Toyota RAV4 stanowiła 3,1 proc. wszystkich samochodów z tego segmentu, które trafiły do kierowców na świecie.

Toyota RAV4

Toyota RAV4

mat. prasowe

Toyota bardzo dobrze radzi sobie także w segmencie minivanów. W pierwszej dziesiątce – kolejno na czwartym, piątym i szóstym miejscu – znalazły się trzy modele marki. Dostępna w Japonii Toyota Roomy awansowała o 5 pozycji na czwarte miejsce z wynikiem 134 000 sprzedanych samochodów, a tuż za nią znalazła się Toyota Alphard z podobnym wynikiem. Znana m.in. na amerykańskim rynku Toyota Sienna zanotowała sprzedaż 129 000 egzemplarzy i zajęła kolejną, szóstą pozycję, aż o 12 miejsc lepszą niż rok wcześniej.

Toyota-Roomy-GR

Toyota-Roomy-GR

mat. prasowe

W pierwszej dziesiątce pick-upów figurują dwa modele Toyoty. Czwartym najpopularniejszym pick-upem na świecie jest Hilux, zaś siódmym Toyota Tacoma. Choć oba auta mają podobny charakter i funkcję, jest między nimi sporo różnic. Hilux to globalny model, sprzedawany w 140 krajach, który zdominował ogromną część rynków w Afryce, Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie. Jest też dostępny w Europie i Japonii. Jego łączna sprzedaż w 2021 roku wyniosła 529 000 samochodów, co daje mu 8,6 proc. udziału w segmencie. Tacoma powstała specjalnie na amerykański rynek i wraz z większą Tundrą jest sprzedawana głównie w USA i Kanadzie. Oba auta są znacznie większe od Hiluxa, dzięki czemu lepiej odpowiadają przyzwyczajeniom amerykańskich kierowców. W ubiegłym roku Toyota sprzedała 288 600 egzemplarzy Tacomy.

Toyota Hilux

Toyota Hilux

mat. prasowe

Czytaj więcej

Toyota rozwija sieć salonów Toyota Professional