Pół roku po rozpoczęciu pracy Jozef Kaban pożegnał się z marką BMW. Odpowiedzialny był za dział stylistyczny Rolls-Royce’a, do którego dołączył w marcu 2019 roku. – Chociaż Jozef pracował dla Rolls-Royce’a bardzo krótko, dziękujemy mu za poświęcony czas – powiedział Torsten Müller-Ötvös, menedżer marki Rolls-Royce. – Życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość.

""

Jozef Kaban.

moto.rp.pl

To nie pierwszy przypadek szybkiego opuszczenia marki przez menedżera wysokiego szczebla. Poprzednik Kabana, Giles Taylor opuścił Rolls-Royce’a w czerwcu 2018 roku i przeszedł do chińskiego producenta FAW jako główny projektant luksusowej marki Hongqi. Kaban nie tylko opuszcza Rolls-Royce’a, ale całkowicie rezygnuje ze współpracy z BMW Group.

ZOBACZ TAKŻE: Czarna seria menedżerskich odejść z BMW

""

moto.rp.pl

46-letni Kaban pracował przez wiele lat w Skodzie. Urodził się jeszcze w Czechosłowacji, w 1997 roku ukończył studia projektowe jako „Master of Arts” w Royal College w Londynie i od tego czasu pracował dla grupy Volkswagena. W 1999 roku był współodpowiedzialny za projekt Bugatti Veyrona. W 2003 roku przeniósł się do Audi do działu projektowania, a w 2008 roku przeszedł do Skody. Nie wiadomo, jakie ma dalsze plany zawodowe.

Projekty, za które odpowiedzialny był Jozef Kaban:

""

Skoda Superb.

moto.rp.pl

""

Skoda Kodiaq.

moto.rp.pl

""

Skoda Octavia.

moto.rp.pl

""

Volkswagen Lupo.

moto.rp.pl

""

Seat Arosa.

moto.rp.pl

""

Bugatti Veyron.

moto.rp.pl

""

Skoda Rapid.

moto.rp.pl