Tesla Model 3 po raz pierwszy w abonamencie w Polsce

Po raz pierwszy w Polsce Tesla będzie dostępna w abonamencie. Oferta rusza pod koniec czerwca.

Publikacja: 26.06.2019 10:01

Tesla Model 3 po raz pierwszy w abonamencie w Polsce

Foto: fot. Tesla

Firma Qarson, jako pierwsza w Polsce wprowadza możliwość korzystania z Tesli w modelu subskrypcji. To prawdziwa nowość na rynku sprzedaży aut na abonament. Od 26 czerwca do stałej oferty wchodzi najnowsza Tesla Model 3, która dostępna będzie na stronie internetowej qarson.pl oraz w punktach sprzedaży w największych galeriach handlowych w kraju.

""

moto.rp.pl

Tym samym Qarson stawia na elektromobilność. W Polsce od stycznia do maja br. liczba rejestracji pojazdów zeroemisyjnych (elektrycznych i hybryd plug-in) wzrosła o 100 proc. wobec analogicznego okresu 2018 r. – z 815 do 1633. Dziś po polskich drogach jeździ 5,9 tys. takich aut, w tym również Tesli, która nad Wisłą jeszcze nie posiada oficjalnego dealera. W rezultacie spośród 34 zarejestrowanych w tym roku modeli tej marki tylko 10 aut było nowych. Część z nich importowana jest indywidualnie z USA, co wiąże się z wieloma trudnościami, jak np. inne gniazda ładowania i utrudnia lub wręcz uniemożliwia ładowanie auta na Superchargerach Tesli w UE, a nawet we własnym domu. Do tego dochodzi brak gwarancji na samochody z USA w UE, czy też brak możliwości korzystania z aplikacji Tesli na smartfonie.

Po dwóch latach użytkowania będzie można ją zmienić na nową wersję lub zupełnie inny samochód. Tym samym, jeśli oferta okaże się ciekawa dla użytkowników Qarson ma realną szansę przyczynić się do popularyzacji elektromobilności na polskim rynku motoryzacyjnym, a na pewno już w znaczący sposób wpłynąć na dostępność Tesli w naszym kraju.

""

moto.rp.pl

Od 26 czerwca w ofercie Qarsona dostępne będą dwie wersje modelu Tesla 3 w wersjach: Standard Range Plus oraz Long Range AWD. Pierwsza oferuje zasięg ponad 400 km oraz prędkość maksymalną wynoszącą 225 km/h, natomiast w przypadku drugiej zasięg przekracza 500 km, a prędkość maksymalna wzrasta do 233 km/h. Ładowanie baterii jest możliwe w domu, na stacjach ładowania samochodów elektrycznych zlokalizowanych na terenie całej Polski oraz w punktach Tesla Supercharger.

ZOBACZ TAKŻE: Tesla zapowiada modernizację modeli S i X

I teraz to, co najbardziej ciekawe: koszt miesięcznego abonamentu dla Tesli 3 w wersji Standard Range Plus wynosi 3 999 zł brutto przy umowie podpisywanej na 36 miesięcy lub 4 599 zł brutto przy umowie zawartej na 24 miesiące. W obu przypadkach opłata startowa wynosi 5 999 zł brutto. W przypadku wersji Long Range AWD opłata abonamentowa w ramach umowy podpisywanej na 24 miesiące wynosi 4 999 zł brutto przy opłacie startowej 9 999 zł brutto.

W ramach umowy abonamentowej możemy przez 24 lub 36 miesięcy jeździć nowym samochodem, a wszelkie przeglądy i naprawy są w cenie. Do abonamentu można opcjonalnie dokupić ubezpieczenie, opony zimowe lub całoroczne i zwiększony pakiet kilometrów. Teraz trzeba poczekać na to jak na taką ofertę zareaguje polski odbiorca.

Tu i Teraz
Afera w we Włoszech. "W Polsce nie można produkować samochodu o nazwie Milano"
Tu i Teraz
Blokada mostów w Warszawie. Policja obserwuje przeprawy przez Wisłę
Tu i Teraz
Jutro blokada mostów w Warszawie. Aktywiści planują utrudnić życie kierowcom
Tu i Teraz
Uwaga na fałszywe SMS-y z mandatami. GITD komentuje "nie reagować, to oszustwo"
Tu i Teraz
Polskie firmy budujące drogi rozpychają się w Europie