Od połowy 2019 roku Volkswagen startuje w Berlinie z programem wynajmu samochodów – „We Share”. W pierwszym roku firma wprowadzi flotę 2000 tysięcy elektrycznych samochodów. Do 2020 roku VW chce rozszerzyć program na inne miasta i kraje w Europie i Ameryce Północnej.

Nowy program Volkswagena nosi nazwę „We”. Obok wynajmu samochodów na godziny program składa się z dodatkowych projektów jak – „We Park”, który ma za zadanie wyszukiwanie wolnych miejsc parkingowych w mieście i „We Charge” – z którym będzie można znaleźć stację ładowania i bezgotówkowo opłacić naładowanie samochodu.

„We Share” rozpocznie swoje życie od Berlina. Na początek trafi tam 1500 egzemplarzy eGolfów, a później dodatkowe 500 sztuk modelu eUp. W sumie dwa tysiące elektrycznych aut. Po starcie w niemieckiej stolicy program ma być przeniesiony na inne miasta za naszą zachodnią stolicą, które mają minimum milion mieszkańców. Po 2019 roku „We Share” ma także wystartować w innych europejskich miastach. Później Volkswagen chce z krótkoterminowym wynajmem samochodów wystartować również w USA i Kanadzie.

Volkswagen wybrał nieco niefortunny czas na wprowadzenie swojego programu. W Niemczech trwa akurat publiczna debata na temat wynajmu samochodu na godziny. Berlinowi już dzisiaj grozi komunikacyjna zapaść, w której swój udział mają również firmy wynajmujące auta w formie Carsheringu. Jak chociażby działający od 2011 roku program BMW „Drive Now” z flotą 1400 samochodów czy Car2Go z 1100 samochodami.

ZOBACZ TAKŻE: Nowa fabryka w Europie Wschodniej, Passat produkowany razem ze Skodą

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jeep Renegade: W błoto na trzech cylindrach

Zmuszony przez nowe regulacje, Jeep zastosował w najmniejszym Renegade 3-cylindrowe silniki benzynowe. Ale zmian ...

Eklektromobilność: Firmy z Azji składają najwięcej patentów

Rozwój lepszych i tańszych systemów magazynowania energii jest jednym z głównych wyzwań współczesnej i ...

Skoda wyprodukowała 2 miliony SUV-ów

Dwumilionowy SUV zjechał z linii produkcyjnej w głównym zakładzie marki w Mladá Boleslav. Ten ...

Nadchodzi zmierzch silników spalinowych. Nowe plany w Kalifornii, Anglii i Amsterdamie

Coraz więcej krajów, regionów i miast chce zakazać poruszania się samochodów napędzanych paliwami stałymi. ...

Nowy węzeł na autostradzie A4

Podróżujący autostradą A4 mogą korzystać z nowego węzła Niepołomice. Zakończona inwestycja w województwie Małopolskim ...

Chiński gigant technologiczny chce zbudować własne auta elektryczne

Firma Baidu Inc., specjalizująca się w usługach i produktach zawiązanych z internetem oraz sztuczną ...