Od połowy 2019 roku Volkswagen startuje w Berlinie z programem wynajmu samochodów – „We Share”. W pierwszym roku firma wprowadzi flotę 2000 tysięcy elektrycznych samochodów. Do 2020 roku VW chce rozszerzyć program na inne miasta i kraje w Europie i Ameryce Północnej.

Nowy program Volkswagena nosi nazwę „We”. Obok wynajmu samochodów na godziny program składa się z dodatkowych projektów jak – „We Park”, który ma za zadanie wyszukiwanie wolnych miejsc parkingowych w mieście i „We Charge” – z którym będzie można znaleźć stację ładowania i bezgotówkowo opłacić naładowanie samochodu.

„We Share” rozpocznie swoje życie od Berlina. Na początek trafi tam 1500 egzemplarzy eGolfów, a później dodatkowe 500 sztuk modelu eUp. W sumie dwa tysiące elektrycznych aut. Po starcie w niemieckiej stolicy program ma być przeniesiony na inne miasta za naszą zachodnią stolicą, które mają minimum milion mieszkańców. Po 2019 roku „We Share” ma także wystartować w innych europejskich miastach. Później Volkswagen chce z krótkoterminowym wynajmem samochodów wystartować również w USA i Kanadzie.

Volkswagen wybrał nieco niefortunny czas na wprowadzenie swojego programu. W Niemczech trwa akurat publiczna debata na temat wynajmu samochodu na godziny. Berlinowi już dzisiaj grozi komunikacyjna zapaść, w której swój udział mają również firmy wynajmujące auta w formie Carsheringu. Jak chociażby działający od 2011 roku program BMW „Drive Now” z flotą 1400 samochodów czy Car2Go z 1100 samochodami.

ZOBACZ TAKŻE: Nowa fabryka w Europie Wschodniej, Passat produkowany razem ze Skodą

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Opel Corsa GSi: Po 30 latach

Opel dba o tradycje. Po wprowadzeniu do sprzedaży Insigni GSi, przyszedł czas na prezentację ...

Porsche Macan – SUV dla dynamicznych

Gdy na rynku pojawiła się pierwsza generacja Cayenne, krytycy łapali się za głowę i ...

Porsche Macan: Jeden do wszystkiego

Czemu tak dużo osób decyduje się na SUV-y? Z uwagi na ich uniwersalny charakter. ...

Opel gotowy na zmiany

Nie obyło się bez modyfikacji i zmian – Opel przedstawił właśnie nową gamę silników ...

Yamaha jest liderem polskiego rynku motocykli

Motocykle z zadyszką

W sierpniu liczba rejestracji nowych maszyn w ujęciu rocznym co prawda wzrosła, ale obecny ...

Lego Bugatti Chiron: Zbudowany z miliona klocków

Jeśli chcesz Bugatti Chirona, a cię na niego nie stać, możesz się pocieszyć… zestawem ...