Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Volvo, Porsche, Toyota, a za niedługo koncern FCA. To tylko niektóre marki rezygnujące z silników diesla. Teraz do tej listy dochodzą dwie kolejne.

Silniki diesla przestaną być rozwijane w 2023 roku – to komunikat Volvo. Fiat i Chrysler (FCA) do 2022 roku planuje wyeliminować silniki Diesla ze wszystkich samochodów osobowych. Toyota nie wprowadzi już żadnego nowego modelu z tym rodzajem napędu. Nowa Skoda Fabia oferowana jest wyłącznie z jednostkami benzynowymi. Porsche nie będzie więcej oferować modeli z silnikiem wysokoprężnym. Teraz do tego grona dochodzą dwie japońskie firmy. Suzuki i Mitsubishi zupełnie zrezygnują z diesli na europejskim rynku.

Nowe Suzuki Jimny oferowane będzie wyłącznie z silnikami benzynowymi.

Dla Mitsubishi oznacza to rezygnację z 114 konnego diesla w modelu ASX i 2,2 litrowego (150 KM) silnika wysokoprężnego w Outlanderze. Wygląda też na to, że pożegnamy się z modelem Pajero, który oferowany jest wyłącznie z dieslem. W przypadku Suzuki sprawa wygląda dużo prościej. Z polskiej oferty nie znika żaden z modeli, bo Suzuki już od dawna nie oferuje modelu z silnikiem diesla. Pewne jest, że w przyszłości żaden model z dieslem się nie pojawi. Będą za to wersje z napędem hybrydowym.

ZOBACZ TAKŻE: Odświeżone Suzuki Vitara wjeżdża do salonów

Decyzje Suzuki i Mitsubishi nie mają charakteru ogólnoświatowego. Dotyczą wyłącznie rynku europejskiego. Nie ma się co dziwić, bo np. w przypadku Suzuki na najważniejszym indyjskim rynku, gdzie japońska firma jest numerem jeden, udział diesli wynosi około 30 procent.

Najnowszy model Mitsubishi Eclipce Cross posiada w swojej ofercie wyłącznie jednostkę benzynową.

Trend antydieslowy coraz bardziej się nasila. Klienci indywidualni coraz częściej rezygnują z diesli na rzecz silników benzynowych i napędów hybrydowych. Na głównych rynkach europejskich diesle w ostatnim czasie tracą nawet 30 procent zainteresowania względem poprzedniego roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bruksela chce obowiązkowo wyposażyć auta w nowe systemy bezpieczeństwa

System utrzymywania samochodu na pasie ruchu, czy automatycznego hamowania przed przeszkodą, systemy detekcji pieszych ...

Rozgrzebany fragment autostrady A1 pod Częstochową

GDDKiA: Jeszcze w tym roku ominiemy Częstochowę autostradą A1

Jeszcze przed końcem grudnia mają być gotowe obie jezdnie 21-kilometrowego odcinka autostrady A1 pomiędzy ...

Unia chce wypchnąć z dróg polskie TIR-y

Europosłowie przewagą zaledwie piętnastu głosów przyjęli najbardziej restrykcyjną dla przewoźników z mniejszych krajów UE, ...

Nowe sanie Mikołaja

Wiadomo, jakim pojazdem porusza się święty Mikołaj. To odkryte sanie, o mocy sześciu lub ...

Rekord w Norwegii. Lepsza sprzedaż elektryków niż aut spalinowych

W Norwegii w statystykach sprzedaży samochody elektryczne wyprzedziły te napędzane silnikami spalinowymi. 58,4 procent ...

Porsche Taycan: Wszystko co wiemy o pierwszym elektrycznym Porsche

Porsche wprowadza na rynek swój pierwszy w pełni elektryczny model. Taycan pojawi się w ...