Podróżowanie kamperem kojarzy się z kontaktem z przyrodą i ucieczką od wszechobecnej technologii, jednak nawet w caravaningu warto korzystać z aplikacji na smartfona. Dzięki nim podróżowanie jest przyjemniejsze i łatwiejsze zarówno w kraju, jak i za granicą. Poznaj 4 aplikacje, z których warto korzystać podczas podróży samochodem kempingowym.

CamperContact/Park4night

Obie aplikacje stworzono z myślą o podróżujących kamperami i z przyczepami kempingowymi. Znajdują się w nich informacje o polach kempingowych, parkingach, stellplatz’ach i innych miejscach, w których można zaparkować kamper i spędzić w nim noc. Aplikacje są płatne, lecz dostarczają ważnych informacji zwłaszcza za granicą. Oba programy działają w trybie offline.

Torque

Aplikacja jest funkcjonalnym narzędziem diagnostycznym, które przydaje się w szczególności podczas długich podróży. Korzystnie z niej jest możliwe po zakupieniu adaptera ELM/OBD, który umożliwia komunikowanie się smartfona z silnikiem. Aplikacja pozwala resetować komputer pokładowy w kamperze, a także pozyskać kody błędów. Dzięki niej szybciej sprawdzi się, co dzieje się z samochodem i skorzysta się od razu z https://www.insurancefactory.co.uk/specialist-vehicle-insurance/motorhome-insurance. W podstawowej wersji Torque pobiera się bezpłatnie, lecz rozbudowana wersja płatna posiada o wiele więcej funkcji i działa w większości pojazdów. W wersji rozszerzonej możliwe jest nie tylko diagnozowanie błędów, ale i tworzenie „czarnej skrzynki”, w której zapisują się ostatnie minuty jazdy.

Kempingi ACSI w Europie

Dzięki aplikacji znalezienie stanowiska kempingowego w całej Europie staje się o wiele łatwiejsze. Aplikacja jest płatna, lecz znajdzie się w niej informacje o ponad 9 tysiącach stanowiska dla kamperów w wybranych krajach. Kempingi są dokładnie opisane, dzięki czemu z aplikacji można dowiedzieć się szczegółów o płatnościach, cenach i udogodnieniach na terenie obiektów. Dodatkowo ma się możliwość sprawdzenia, jak ukształtowany jest teren na stanowiskach dla samochodów kempingowych. Dzięki temu uniknie się usterek pojazdu, spowodowanych postojem na problematycznym gruncie. Jeżeli takie się pojawiają, można je usunąć w ramach https://www.insurancefactory.co.uk/specialist-vehicle-insurance/campervan-insurance, lecz lepiej ich unikać.

Kamper poziomnica

Zaparkowanie kamperem na kempingu wydaje się proste, jednak by wygodnie korzystać z domu na kółkach, pojazd powinien być prawidłowo wypoziomowany. Aby postawić go idealnie poziomo, można skorzystać z aplikacji Kamper poziomnica. Dzięki niemu łatwo poziomuje się samochód lub przyczepę kempingową na nierównym terenie.