Startujesz z nowym biznesem, urządzasz warsztat samochodowy i zastanawiasz się, jakie narzędzia będą niezbędne do kompleksowej obsługi klientów? A może pasjonują Cię samochody i masz plan, aby nauczyć się samodzielnie wymieniać olej? Do tego też będziesz potrzebować odpowiednich narzędzi.

  1. Jakie narzędzia są potrzebne w warsztacie samochodowym?
  2. Nowe czy używane narzędzia – w co warto zainwestować?
  3. Gdzie kupować narzędzia do warsztatu samochodowego?

Kupując narzędzia do warsztatu (niezależnie czy na komercyjny, czy wyłącznie prywatny użytek), zwróć uwagę na ich odpowiednią jakość, a wówczas będziesz mieć pewność, że nie zepsują się po miesiącu.

Jakie narzędzia są potrzebne w warsztacie samochodowym?

Zastanawiasz się nad tym, jakie narzędzia są potrzebne w warsztacie samochodowym? Dużo zależy od profilu jego działalności. Inne narzędzia przydadzą się serwisowi nastawionemu na wulkanizację, inne gdy chodzi o naprawę elektryki w samochodzie, a jeszcze inne w przypadku stacji diagnostycznej czy warsztatu o szerokim profilu działalności. Jedną z usług, po które klienci zgłaszają się stosunkowo często, jest wymiana oleju czy filtrów. Trzeba mieć do tego odpowiednie narzędzia do płynów warsztatowych. Przydadzą się między innymi klucze do filtrów oleju, konewki do oleju czy pompy do oleju. Warto zrobić listę niezbędnych narzędzi i ułożyć je od najpotrzebniejszego. Taka czytelna rozpiska pomoże w pierwszej kolejności zainwestować w te narzędzia, które będą potrzebne najczęściej.

Nowe czy używane narzędzia – w co warto zainwestować?

Jakie narzędzia będą lepsze do warsztatu – nowe czy używane? Większość osób z pewnością będzie zdania, że nowe. Owszem, kupując nowe narzędzia, w większości przypadków otrzymujemy na nie gwarancję. Jest też pewność, że nie będą zużyte i że będą działać prawidłowo. Czasem jednak, zwłaszcza gdy budżet na inwestycje jest ograniczony, trzeba zastanowić się nad nieco innym rozwiązaniem. Można wówczas zdecydować się na zakup używanych narzędzi samochodowych. Warto jednak upewnić się, czy są one w dobrym stanie.

Gdzie kupować narzędzia do warsztatu samochodowego?

W tym przypadku jest kilka możliwości. Pierwsza z nich to zakupy w sklepach stacjonarnych – o ile w dużym mieście znalezienie takiego sklepu czy hurtowni nie będzie problemem, o tyle mniejsze miejscowości są znacznie gorzej zaopatrzone. Na szczęście jest też opcja zakupów internetowych – na aukcjach można znaleźć wszystkie potrzebne narzędzia do warsztatu samochodowego – zarówno nowe, jak i używane.

Materiał Promocyjny 

Mogą Ci się również spodobać

Droga do oazy Liwa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Problemem dla kierowców bywa nawiewanie piasku na drogi biegnące przez pustynię

Emiracka jazda

Wiecie, czym jest nuda? Ja już wiem. To wieczorna podróż z lotniska w Dubaju ...

Kalifornia ujednolica system płatności za ładowanie aut elektrycznych

Obecnie jeśli chcesz załadować swój samochód elektryczny, potrzebujesz odpowiedniej karty lub musisz zarejestrować się ...

Salon w Genewie za zamkniętymi drzwiami. Przegląd nowości

69. Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie został odwołany z powodu epidemii koronawirusa, ale niektórzy ...

Turcja zainwestuje 3,7 miliarda dolarów w produkcję elektrycznego auta

W ramach budowy krajowego projektu samochodu elektrycznego Turcja ​planuje produkować 175 000 aut napędzanych ...

Panda i Fiat 500 bez diesli?

Fiat Chrysler Automobiles przestał od 1 września produkować miejskie auta Panda z silnikami diesla - ...

USA uginają się pod nowymi, niesprzedanymi samochodami

W USA nie produkuje się aut pod zamówienia klientów, tylko pod dilera, który je ...